| danyyyel a întrebat:

De ce atunci cand deschizi o sticla de diolvant sau solutie pentru lac de unghii mirosul se simte in toata camera?

5 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Se imprastie vaporii in aer happy si cu cat concentratia e mai mare, cu atat e si mirosul mai puternic

| laptopnews a răspuns:

Pentru ca se imprastie vaporii.cu cat concentratia e mai mare, cu atat mirosul e mai puternic

| botafogo a răspuns:

Deoarece fiind sub presiune mirosul trebuie sa se imprastie. daca deschizi mai des sticla nu se va mai intampla.

| sy46 a răspuns:

Asta e ca intrebarea: "de ce amoniacul miroase urat?"

| tanikka a răspuns:

Deoarece este de un miros puternic si patrunzator