| alexfab33 a întrebat:

De ce babele nu sunt frumoase precum fetele tinere?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pentru ca pielea isi pierde din elasticitate si se pateaza, corpul se deformeaza, parul se subtiaza, albeste sau cade, dintii imbatranesc etc.
Chiar daca se spune ca frumusetea e in ochii privitorului, o femeie in varsta nu poate fi frumoasa ca una tanara...

| deadhoe a răspuns:

Pentru ca imbatranesc, iar barbatii sunt atrași de tinerețe.

| Tpuist a răspuns:

Rabdă baba la frumusețe. Era o vorbă.

| Marciu_Flori_1980 a răspuns:

Pai.....candva afost si ele dar pentru ca au inbatranit pielea lor a inceput sa cada dupa ele si sa se stranga pe ele si pe vremurile lor nu ereau fel si fel de creme ca sa isi mai anuleze doi trei ani inbatranirea