| 8i9i a întrebat:

De ce credeti ca a creat Masashi Kishimoto anime-ul Naruto? Pentru bani, faima, pentru ca e obsedat de manga si de anime-urile de lupta sau pentru ce alceva?

Răspuns Câştigător
| Kanpeki a răspuns:

Masashi Kishimoto este un artist. El face toate astea in primul rand din placere. Ii place sa faca manga asta e tot. Din asta isi castiga painea big grin Si eu vreau sa fac manga cand voi creste big grin Inca 5 ani si merg in Japonia big grin Deabia astept. Cine stie... poate voi primi chiar si un autograf de la Masashi Kishimoto laughing

| aba112233 a răspuns (pentru Kanpeki):

OMG< NE INTALNIM ACOLO!(toti ma fac ciudata pentru ca doresc sa merg in japonia)

5 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

Pentru a vedea daca copiiiiiiiiiiiilor lear placea si pentru bani uite cum cred ca a zis \
''Am o idee voi creea niste desene cu animeuri se vedem daca copiiilor le va placea daca da voi primi multi banii sa incepem...''' funta

| lol1232 a răspuns:

El a creat Naruto din placere pentru. ca face ce ii place de aceea nu s-a gandit numai la bani poate a crezut ca va schimba ceva si eu cred ca a reusit big grin ador Naruto si Naruto Shippuden :X

| 3thera a răspuns:

Intr-un interview zicea ca era fan al anime-urilor de mic si vroia sa devina si el un "mangaka"(artist manga).
"Masashi Kishimoto, născut pe 8 noiembrie 1974, este un artist manga japoez, cel mai bine cunoscut pentru seria manga "Naruto". Fratele său geamăn mai mic, Seishi Kishimoto, este şi el un artist manga şi creatorul seriilor "666 Satan" şi "Blazer Drive".

Prima lui lucrare ca artist manga, "Karakuri", a fost prezentată de Shueisha în 1996. În 1999,"Naruto" a fost serializat în revista Shonen Jump, câştigând premiul lunar "Hop Step Award". "Naruto" continuă, cu peste 40 de volume, şi pâna la volumul 36 a vândut peste 71 de milioane de copii în Japonia, fiind adaptată şi în două serii anime de succes (Naruto-serie incheiată şi Naruto Shippuden-încă mai apar episoade noi, după Manga care încă mai continuă). Seria manga "Naruto" a devenit una dintre cele mai productive proprietăţi ale Viz Media, fiind responsabilă pentru 10% din toate vânzările de manga din 2006. Al saptelea volum lansat de Viz a devenit prima manga caruia i s-a acordat Premiul Quill. A primit şi premiul "Best Graphic Novel" în 2006.

Influenţe: Kishimoto îl numeşte pe Akira Toriyama, creator al faimoasei serii manga "Dr. Slump" şi "Dragon Ball", ca una din cele mai mari influenţe. Când a fost întrebat într-un interviu cu Shonen Jump care a fost povestea şi personajul său favorit din "Dragon Ball", Kishimoto a răspuns că i-a plăcut seria până la venirea lui Freeza şi că îl admira pe Kuririn, un personaj cu care se putea compara. Kishimoto a insinuat că filmul de lung-metraj "Akira" i-a influenţat semnificativ arta."

Si a mai si zis ca ar fi vrut la inceput sa creeze o poveste yaoi, dar s-a gandit ca "ninja" ar prinde mai bine la public big grin.
Oricum mi se pare foarte dragut si cu picioarele pe pamant.

| KiryuZero a răspuns:

Nu stiu dar daca asi fi fost eu ala l-asi fi facut si cu scene romantice