| DaTati a întrebat:

De ce femeile sunt bune doar cand sunt mici?
De ce fetele cand cresc se fac rele, urate si mai autoritare?
De ce femeile imbatranesc? sad
Ca, dupa ce ca si cresc, se fac si urate, cand sunt mici sunt asa frumoase, dragute si jucause big grin
Pentru voi care ar fi varsta ideala a unei fete?
Eu zic ca 18

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce femeile sunt bune doar cand sunt mici?
gresit, eu am cunosc femei bune si in varsta
De ce fetele cand cresc se fac rele, urate si mai autoritare?
asta e o generalizare irationala, pe masura ca imbatranim numai aratam ca in tinerete
De ce femeile imbatranesc?
cu toti imbatranim, celule pieli mor prea repede si numai se reface pielea asa repede, celule mor prea repede
Pentru voi care ar fi varsta ideala a unei fete?
varsta ideala pentru ce anume? depinde ce varsta ai, eu unu care am 28 nu ma pot gandi la una de 18 si la una de varsta mea

| DaTati explică (pentru RAY):

Sincer nu ma intereseaza modul rational sau biologic al acestui lucru.
Ci intrebarea era referitoare doar la un fel de utopie sa-i zic asa, sau dorinta, ori avantaj care ar putea sa fie.
Singura problema e ca imbatranimwinking
Omul evolueaza, la fel si baietii si fetele, evolueaza, cunosc fete de 17 mai inteligente ca unele de 30-40-50 pe care tu probabil le-ai numii maturewinking
Acum ajung ca copii, cu ajutorul tehnologiei, internet etc sa stie la varste fragede lucuri ce noi le stiam doar la batranete.
Nu poti sa contrazici asta.
Spune-mi in afara de faptul ca imbatraneste ce dezavantaj ar putea fi?
Daca fetele ar ramane la varsta de 18, si ar trai 1000 de nai, nu ar acumula experienta de viata si informati cat sa devina in acelasi mod de "mature" ca cele de 30-40-50 de acum?

| Freya1 a răspuns:

Sunt "bune" cand sunt mici este o expresie folosita de un pedofil probabil.
Iar ca fetele sunt urate spune un gay (pentru ca nu poti sa fi hetero si sa nu vezi nici o femeie ca fiind frumoasa).Si autoritare nu sunt doar femeile,sunt oameni in general in momentul in care se maturizeaza si stiu ce vor de la viata.
Imbatranim toti nu doar femeile.Voi de ce imbatraniti, va creste burta, va cade parul, va pica dinti? Ce intrebare tampita.
Si apropo de jucause si dragute, toti copii sunt asa.Si totusi eu tin sa te mai intreb o data, sigur nu ai o atractie ciudata pentru fetite?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Serios daca ma uit la una sub 18 sunt pedofil, si dacã consider una urâta de vârsta mea sunt Gay? laughing
Nu imi dau seama dar daca ajung la 30-40 de ani, nu sunt prost sa imi iau una zbârcita, sunt mai ok cele mai tinere. De +20 maxim 32 de ani... dupa logica mea?

| SG1995 a răspuns:

Hm la mine trebuie 28-35 well sunt mai weird eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece când sunt mici nu au acelasi nivel de game, mai pe scurt le vrajesti mai usor când sunt mici pentru a te culca cu ele, iar când cresc au mai mult game, putând fii interpretat cu experientã dar e doar un moft având pretentii mai mari de la un asa zis barbat cu capul pe umeri, mai ales daca nu existã o atractie fizica foarte mare de la inceput.
Imbatrânesc pentru ca asa e natura, o femeie când e tânãrã e frumoasa, abordabila, dar o datã un vârsta isi pierde din frumusete, Nu zic ca nu sunt si femei care se intretin ca la 18 ani, mai sunt si de 35 care aratã ca la 18 dar mai rar vezi sad

Eu zic ca 16 ani. Atunci o fata este in floarea varstei.

| DaTati explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, doar ca cand cresc se strica tongue
Acumsa sa vorbim serios, cresc, dar devin mai inteligente? tongue NU.
Doar experienta si informatiile acumulate le fac mai "mature" dar in rest nu sunt cu nimic mai bune decat erau in tinerete, din contra tongue
Acuma stiu ca suna aiurea dar poate ma intalegi, eu cunosc fete de 16-17 care gandesc mai bine decat altele de 40-50 "mature"winking
Asa ca "matur" nu e un termen suficent, eu cred cu tarie ca evoluam si ca fetele, chiar si baietii daca nu am mai imbatranii ar fi super big grin
Sa nu mai zic la corp /aspect si energiebatting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaTati):

Cele mici actioneaza feminin, se aratã ele interesate, acesta poate fi motivul pentru care te vad ele atragator pe tine, iar cele mai in varsta, sau de anii tãi te considera un esec. La asta te-ai gândit?

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus daca unu nu considera nici o femeie ca si fiind frumoasa da eu cred ca e gay.Pentru ca daca esti hetero nu are cum macar una sau doua sa nu iti placa fizic.Nu am spus, daca nu iti place de una anume esti gay ar fi ok sa fi mai atent.
Daca iti plac fetele sub 18 pana in 15 ani cam asa nu, nu esti pedofil (sub 14, 15 deja nu prea mai e ok mai ales daca ai +18)si e ok atata timp cat si tu ai varsta lor sau pana in maxim 20.
Si stai tu linistita ca una de 20 nu s-ar uita la unu de 60 poate nici una de 30 daca ala nu ar avea bani sau alte enspe mi de calitati, poate sa iti placa tie cat ii vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Pãi cele peste 20 de ani sunt luate, de cele mai multe ori de cei mult mai mari decât mine. Chiar daca existã ceva atractie fizica, ce vreau sa zic doar e ca este ok sa fie o diferenta de 3-10 ani, daca tipul are peste 30 de ani atunci da are o problema laughing

| SG1995 a răspuns (pentru DaTati):

Pe bune? Gandesc mai bine? Well depinde eu fac parte din cei nascuti in '90 dar nu inteleg tipele din propria generatie sunt destul de fitoase imature si copilaroase, sa nu mai zic ca una tanara ti-o frange direct cand o rupe cu tine (inima nu te gandi la altceva) pe cand una trecut de 25 are experienta, tact si in pui stie sa se poarte.

| Ievi a răspuns (pentru Freya1):

Waii laughing natalia citeste asta te rog:
https://spynews.ro/......94779.html

cica peste 50% dni tarile din lume is cu varsta minima 14 acum nu stiu laughing
Citez: "Daily Star Online a făcut publică lista cu ţările în care să faci sex cu copii este legal. În ţări precum Arabia Saudită sau Yemen legile permit întreţinerea de raporturi sexuale cu minori de orice vârstă.

Iată lista cu ţările şi vârsta de la care este legal să întreţii relaţii sexuale:

Arabia Saudită - de la orice vârstă

Yemen - de la vârsta de 9 ani

Filippine, Angola, Mexico - de la vârsta de 12 ani

Iran, Japonia, Coreea de Sud, Burkina Faso, Comoros, Niger, Republica Arabă Democrată Saharawi şi Argentina - de la vârsta de 13 ani

De la vârsta de 14 ani, sexul este permis în următoarele ţări: Albania, Austria, Bulgaria, Bosnia Herţegovina, Estonia, Germania, Ungaria, Italia, Principatul Liechtenstein, Macedonia, Muntenegru, Portugalia, San Marino, Serbia, Bangladesh, China, Timorul de Est, Myanmar, Bostwana, Republica Capului Verde, Ciad, Republica Democrată Congo, Madagascar, Lesotho, Malawi, Mauritius, Madeira, Sao Tome şi Principe, Bolivia, Brazilia, Chile, Columbia, Ecuador, Paraguay şi Peru."
winking
Deci la cum se dezvolta azi femelele, sunt majoritatea la varsta de 14-15 deja isi pierd virginitatea din tot felul de cauze tongue majoritatea din neatentie si prostie si curiozitate sad

| m1dn1gh7 a răspuns:

Zi pe scurt ca nu esti in stare sa ai o femeie adevarata, nu vrajeli de intrebari. Ce femeie e aia sub 18? -.-

| SandraEve a răspuns:

Varsta ideala pentru ce? tongue la 18 ani e doar o copila. Odata ce cresc, devin mai mature si poate de asta ti se par autoritare, au doar standarde mai inalte si nu mai sunt atat de credule si naive

| DaTati explică (pentru SandraEve):

Pai tocmai de aia sad
Cand cresc se strica de cap, devin naspa rau, si urate...
Mature zici?laughing aici va inselati toti amarnic, orice om pare matur dar are ineficiente etc
Eu zic ca e mai bine sa fie credule si naive decat "mature" si impunatoare, exagerand extrem de mult.
Cand sunt mici sunt mai bune in toate aspectele parerea mea tongue
Exista doar un dezavantaj experienta de viata si informatiile acumulate de-alungul timpului tongue

| SandraEve a răspuns (pentru DaTati):

Nu cred ca vrei o fata naiba si proasta big grin in fine, asta e parerea ta acum. Cu timpul ti o vei schimba