| RAY a întrebat:

De ce nu vad pe strada fete frumoase cu barbati urati sau invers daca aspectul fizic nu conteaza? De ce fetele fotomodele nu sunt urate daca barbati prefera sufletul si inteligenta? Pe bune chiar ati cu cineva care va degusta nu inteleg

Răspuns Câştigător
| UnTipObisnuit a răspuns:

Noi (fiintele umane) preferam sa ne alegem partenerii in functie de aspectul fizic, acesta sa fie asemanator. Pentru ca daca stii ca iubita ta e mai frumoasa decat tine ai sanse ca ea sa plece.
A da si prima impresie este aspectul fizic. In mare parte persoanele care spun ca la o persoana conteaza sufletul etc mint. Adica sunt o multime de persoane *urate*, dar care sunt de treaba si au "sufletul frumos", dar nu le vezi ca se casatoresc cu acele persoane.

| RAY explică (pentru UnTipObisnuit):

Corect,sa aiba o valoare asemanatoare sexuala ca a noastra, dar mai poti si sa isi imbunatatesti fizicul mergand la sala facand culturism, cardio, avand un stil de viata sanatos, acumuland noi cunostine mereu, avand o cariera si un salar bun etc
cred ca pot exista schimbari de astea

| UnTipObisnuit a răspuns (pentru RAY):

Pai de cand m-am apucat si eu de culturism/cardio am avut prima iubita si primul meu sarut. Deci faza cu sala merge. laughing))

| RAY explică (pentru UnTipObisnuit):

Ma bucur ca miai ascultat sfatul si nu ai ramas cu sufletul conteaza, sa nu te lasi de sala

11 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ce frustrat esti. Nu vei avea niciodata o tipa misto.

| RAY explică (pentru madyddd):

Stiu asta, dar asta nu inseamna ca sunt frustrat asa cum nu sunt frustrat pe cei care au iphone 7s sau Samsung s8 sau ultimul bmw, nu voi avea pentru ca nu sunt un barbat frumos

Răspuns utilizator avertizat
| Bellutza02 a răspuns:

Vai Ray, tu pe ce străzi te plimbi? happy

Răspuns utilizator avertizat