| troleibuz a întrebat:

De ce injura romanii atat de mult?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Toata lumea injura, nu doar romanii. Cand ai nervi de exemplu nu mai stii ce iti vine pe gura, e o forma e descarcare emotionala pana la urma. Bine, acum nici sa ai vocabular de ghiolban, ca din 6 cuvinte 5 sa fie numai zde si buli.

| troleibuz explică (pentru Drimmero):

Intr-adevar, la nervi e ceva. Dar romanii sunt vulgari in general. Literatura si filmele noastre moderne sunt pline de vulgaritati. In alte culturi nu vezi asta foarte des.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu e nici o problema pana cand injuri acasa si nu te aude nimeni si injuraturi nevinovate de exemplu eu injur ft Europa, dar nu la servici si de Isus cum face un coleg zilnic.E omenesc daca nu iti iese ceva si o dai in bara sa ai anumite reactii, dar totusi nu e indiferent unde si ce injuri.

| mastadont a răspuns:

Nu știu exact să-ți spun însă nu suntem singurii, se pare că înjurăturile cât mai variate și mai colorate sunt o trăsătură specifică popoarelor slavice, rușii conduc la acest capitol. Dacă știi limba engleză de exemplu, o să observi că ei nu au atâtea înjurături ca noi. Ei nu au înjurături de mamă, de morți, de răniți, nu înjură de cruci, de sfinți, dumnezei și orice rudă îți vine în minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din lipsa de educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa, ca-ti mai scapa una la nervi sau o mai zici uneori in soapta e acceptabil.
Insa oamenii au ajuns sa le foloseasca in mod exagerat crezand ca-i fac smecheri.
Dar de fapt, in ochii persoanelor ceva mai educate, nu sunt decat penibili.