| Pamanteanul a întrebat:

De ce iubim lucrurile moarte cum ar fi masa, dulapul, perdeaua, covorul, patul și nu iubim ceva viu cum ar fi omul? De lucruri trebuie doar sa ne folosim, nu sa le iubim nu?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e legat de supravetuirea ta cum sa nu iubesti

| Freya1 a răspuns:

Eu pana acum nu am iubit nici un obiect.Da, poate eram obisnuita, Sau mi-a plăcut un lucru dar nu am cum sa iubesc ceva fara viata.

| SilentRain a răspuns:

Pentru că au valoare emoțional, dar nu e ok sa faci asta constant

| mastadont a răspuns:

Cunoști pe cineva care să iubească asemenea lucruri? Eu nu. Nu pot tăgădui că lucrurile menționate de tine sunt foarte utile, în zilele noastre nu putem trăi fără ele, însă până la iubire este extrem de mult.

| Invictusman a răspuns:

Fiecare iubește unele chestii în funcție de experientele vieții, unii iubesc animalele de companie de exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce societate toxica trăim vom iubi tot mai puțini oameni și vom aprecia mai mult obiectele. Macar alea sunt acolo, ne ajută, nu comentează, nu cer de mâncare, nu se iscă un scandal când ți-e lumea mai dragă. Doar tu și obiectele necesare care-ți ușurează și mulțumește viața.

| SociopatuI a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti schimbi numele din "OmulCuTaclale" in "OmulCuPsihoza".