| 4b a întrebat:

Nu vi se pare ca de prea multe ori iubim lucrurile si ne folosim de cei din jur pentru a le realiza, cand de fapt ar trebui sa folosim lucrurile ca sa le demonstram celor din jur ca ii iubim?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

E o lume nebuna si cam ai dreptate.Suntem dependenti de lucruri,nu de persoane, suntem prea materialisti...dar poate asa suntem construiti sa fim.E placut sa fii important, dar e mai important sa fii placut.Majoritatea sunt exasperati daca li se ia un lucru la care tin, dar cum s-ar comporta daca li s-ar lua o persoana pe care au ignorat-o din cauza lucrurilor?

| ovidius a răspuns:

Ba da. (e bine?)

| Andreea_3136 a răspuns:

Sunt absolut de acord cu tine. din pacate asa se intampla mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat este.Asta e omul, cu toate rautatile lui.De multe ori,cind procedezi corect,comportamentul celor din jur,te face sa te schimbi, tragic este ca cei pe care ii iubesti(nu ma refer la familie), iti provoaca cele mai mari suferinte.Mult noroc.