| anonim_4396 a întrebat:

De ce le-a placut fetelor asa de mult filmul 50 shades of grey? Si acum aud lume care sa vorbeasca mult despre film dar daca sunt baieti nu ma mira,dar la fete chiar ma mira.De ce ma mira? Pai in ziua de azi daca pomenesti despre sex or-al ( am scris asa ca nici acum nu s-a rezolvat vechea problema cu " cuvintele ) unei fete, ai foarte multe sanse sa fii facut pervers nesimtit (cica e tabu ) dar in acel film fata aia pur si simplu era batuta ca omu sa se excite. Sau daca barbatu e frumos si bogat ce mai conteaaza? asta cam ar arata a ipocrizie laughing

Ps. stiu ca multe or sa spuneti " nu am vazut /nu mi-a placut" va inteleg dar chiar nu ma intereseaza asta, foarte multor fete le-a placut filmul si as vrea sa inteleg mentalitatea lor. cu siguranta or sa fie cateva fete care or sa spuna "numai generaliza" asa ca sa nu postati numai asta degeaba.

24 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

50 de umbre e un rahat. Luati si vedeti Secretara, din 2002. Ala film bdsm mainstream cu poveste cit de cit si actori seriosi.

| Wøodenpints a răspuns:

Pentru că în mintea proastei, tot ce vede pe sticlă pus așa într-o lumină mai artistică devine brusc interesant.
Mai ales că-i făcut și după o carte, deci a marcat și la pseudointelectuale.
Și da, majoritatea strâmbelor consideră ceva mișto să le tragi de păr și să le mai arzi câte una peste buci în timp ce le-o tragi.
Dar dacă le-ai scăpat o palmă fără să le fți, o să-ți spună că-i abuz și urlă că-s discriminate.
Filmul e de căcat. La fel ca și cartea. La fel ca și proastele care bălesc la astfel de căcaturi.

| KamaSutra a răspuns:

Nu l.am vazut si nici nu.mi doreschappy
Cat despre subiectul tabu, nici ele, adica fetele nu stiu ce vor...eu nu ma rusinez, vorbesc despre orice cu oricinebig grin
P.S. ce bine cunosti userii, le spui dinainte ce o sa postezelaughing

| anonim_4396 explică (pentru KamaSutra):

"ce bine cunosti userii, le spui dinainte ce o sa posteze" la cate intrebari am pus, m-am obisnuit ca lumea sa imi posteze numai ce nu vreau sa stiu.

| OoBunnyoO a răspuns:

O sa urmaresc si eu raspunsurile pe care le primesti. Poate ma voi lamuri si eu. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Asa sa faci laughing. poate aflam amundoi

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Am vazut ma si eu filmul, o prostie! Mai intai incepe cu o oarecare poveste a unei ametite care se crede jurnalista, continua cu aceeasi presupusa jurnalista si ne arata cum din virgina devine actrita de filme po*no, iar la final, dupa ce mai trag 3 reprize de s*x pervers si mai baleste aia pe la elicopterele si masinile scumpe ale omului, ii fte ala 3 curele ca la moldova, asa cu sete, aia se supara si ii vine busc moralitatea! Ca sa concluzionam, o poveste care dupa vreo 20 minute isi pierde sensul si devine un film po*no asemanator cu cele din china! Daca vrei neaparat ca opinia sa vina doar de la fete, imi poti spune Charlize Theron, charlize pentru prieteni laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Am vazut doar jumate din film, cred. stiu ca am vazut asa zisa "dezvirginare" a ei si o parte cand o caftea laughing. nu stiu ce i-a "excitat" asa de multi pe unii, ma depaseste. posibil sunt mai multi masochisti printre noi decat stiu ei de fapt

" imi poti spune Charlize Theron," ai vrea tu sa arati ca aia a? rolling on the floor

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma,consider ca orice om are dreptul sa spere in viata asta laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

O porcarie un subiect comun p***lor de 12-13 ani despre una si unu.

| anonim_4396 explică (pentru Eduard619):

Cum am zis, arata prostia lor. daca era unu urat sau sarac numai avea asa mare "impresie" asupra lor. dar lasa ca fetele se uita doar la suflet domne laughing, baietii nesimtiti vor doar sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun eu de ce.
Acum cateva saptamani cand era la moda dracia aia si chiar am intrebat niste fete ce e asa special.
Am primit 3 raspunsuri:
1-" Tu nu ai vazut ce bun e actorul? Si ce muschi si cum o *** pe Anastasia? "
2- " Este genul de film care imi place."
3- " Cartea era mai buna. Filmul nu are toate scenele din carte."

Le-am intrebat si daca nu le este rusine si scarba sa se uite la film ...si raspunsurile:
1- " Doamnee, trebuie sa fi o incuiata sa te jenezi la film. Nu mi-e jena, asa o sa facem si noi. "
2-" Hmm, am mai vazut filme asa."
3-" Mi-a placut cartea foarte mult si am vrut sa-l vad. Mai ales scenele de ***. "

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"asa o sa facem si noi" ma intreb daca se refereau si la partea cu bataia laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E,da. E bogat si "frumos". Ar vrea, normal.
Vorba ta, daca era unul sarac sau eu mai stiu cum, se duceau la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citisem cu multă vreme în urmă(vreo 3 ani) de popularitatea cărții. Încă de atunci era luată la mișto femeia(măritată, cu familie/copii) care citea așa ceva. Tot era comparată și la vânzări cu o carte a lui J.K. Rowling pe atunci fiindcă ambele erau pentru un public matur, dar cartea ei era despre moarte, pe când 50 shades despre...să fiu al naibii dacă știu despre ce e mai exact, dar nici nu o să-mi pierd vremea cu filmul măcar.

| Happyjump a răspuns:

Fetele sunt perverse, nu esti fata, n-ai habar ce e in mintea unei fete.

| Syndre a răspuns:

Actorul principal arată bine? laughing E singurul motiv care îmi trece prin cap.

| Coquineagra a răspuns:

Fimul e placut de pufane in general.
cartea/cartile le-am citit si chiar mi-au placut, au si umor pe deasupra si stilul este unul strengaresc care te face sa simpatizezi protagonistii.
filmului nu se ridica deloc la nivelul cartii, si actorii nu au chimie deloc, ma asteptam sa aiba o imagine fizica mai buna, si sa fie actori mai buni.

si filmul este o dovada ca fetelor le plac perversitatile (de fapt, asta se stie, dar ele sunt ipocrite si nu recunosc), poate mai mult decat baietilor, atata timp cat dau de unul frumos si bogat care le face toate poftele.
adica filmul le da de gol in privinta sexualitatii si fanteziilor latente.

dar repet, filmul e pentru si placut de pufane care se uda usor.
cartea e chiar enjoyable, si se adreseaza mai mult fetelor peste 20 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru Coquineagra):

"(de fapt, asta se stie, dar ele sunt ipocrite si nu recunosc)" da, am stiu asta de mult. e mai usor sa lasi baietii sa fie cunoscuti ca "depravati sexuali" si tu stai mica pitita, dar de fapt esti la fel. ipocrite

"atata timp cat dau de unul frumos si bogat care le face toate poftele." ma abtin de la comentarii ca dupa par misogin laughing

" si se adreseaza mai mult fetelor peste 20 de ani." da. am citit ca " cartea a fost cumparata in mare de femei la 35 de ani. au si ele fanteziile lor. care femeie nu i-ar placea un tip putred de bogat si care arata si bine pe langa (bine pentru ele )

| anonim_4396 explică (pentru Coquineagra):

", filmul e pentru si placut de pufane" cutind mai bine raspunsul ma intrebam pai daca filmul e placut de "pufane" ( vorba ta ) pai cartea dupa care e facut filmul, de ce tip de fete e placuta? nu bat apropo la nimic, dar sunt curios de raspuns

| Coquineagra a răspuns (pentru anonim_4396):

Tine de maturitatea in gandire si de maturitatea sexuala.
filmul era bun daca erau si actorii buni, aveau chimia aia si daca respecta toate scenele din carte.
in carte, e transpus altfel, inclusiv scenele de sex.
a zis bine cineva intr-un review "actorii par ca vor sa scape mai repede unul de altul din scenele de sex, si abia asteapta sa se termine scenele".
asa mi s-a parut si mie, filmul a fost mediocru.

in cinema pufanele urlau, se entuziasmau, aveau reactii imature, dar asa e la varsta lor, se entuziasmeaza de orice scena de sex, de aia s-a facut mare tam-tam.
cele peste 20 de ani au ramas la aprecierea cartii/cartilor.

| Coquineagra a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca ceva, nu am vorbit de ideea filmului in sine, de bdsm...e mult de vorbit, si nu e cazul, sunt destule dezbateri pe net.
atat pozitive, cat si negative.
am vorbit de motivul pentru care s-a facut atata tam-tam, de natura filmului, de audienta care a fost pe masura calitatii filmului.