| Skylerx a întrebat:

De ce mereu sunt unii oamneni invidiosi? De unde vine invidia?

Răspuns Câştigător
| Sun life a răspuns:

Sincer crede-ma ca nici eu nu mai inteleg acest cuvantstraight faceinvidia este ciuda acumulata mult timp, rezulatatul barfirilor si chestilor aleaoh go on. pur si simplu faza ca nu eti ca pers respectiva, si de aceea.nu stiu ce sa spun. cel putin asta cred eu.SUCCES

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Invidia in doze mici e buna pentru ca te pastreaza in competetie
In doze mari miroase a prostie

| madia a răspuns:

Invidia este o insusire negativa a omului. De ce sunt oamenii invidiosi? Pentru ca sunt nemultumiti de ei insisi sau sunt complexati.

| georgesur a răspuns:

Invidia a zburat printre primele cind s-a deschis Cutia Pandorei!
Vine din individ, ca si egoismul si lacomia, lasitatea, rautatea, etc.