| anonim_4396 a întrebat:

De ce multe fete cauta numai baieti de fite si cu bani? la aia mai saraci de ce nu se uita?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună întrebare, deoarece sînt niște materialiste cu M mare,

| Tsunade99 a răspuns:

Ba se uita dar tine de educatie sau de ce li s-au intamplat pana atunci. ca sa isi dea seama ca nu le trebuie doar baieti cu bani.
Eu m-am mutat acum 2 ani la alta scoala in alt oras mai mare bla bla bla si intr-un sfarsit am vazut ca nu trebuie sa fii doar cu baieti cu fite si bani, au inceput sa imi lipseasca ceilanti colegi si vremea cand nimeni nu se imbraca cu haine scumpe si purtam o pereche de adidasi 5 luni pana se rupeau. Intr-un sfarsit mi-am facut o idee despre ce se intamplta cu "bi*ches" din ziua de azi, acum sunt alergica la oamenii cu fite indiferent fete sau baieti. Cum am mai spus, tine de educatie. Si fetele care cauta numai baieti cu bani si de fite. crede-ma sunt persoane chinuite de viata sau inconstiente intr-un fel. Imi pare rau ca crezi ca toate fetele sunt asa. Sper ca te-am ajutat. Pa wave

| Mădă0611 a răspuns:

E ca si cum ar intreba unele fete de ce multi baieti cauta numai fete dotate, daca sunt si cam bitchy... mai bine laughing
Fiecare cauta ce vrea/ce crede ca e bine, si ramane cu ce poate laughing
O persoana mai saraca, fata sau baiat, daca e educata si civilizata, valoreaza de n ori mai mult decat cei cu bani, doar ca lumea nu prea stie, dar e bine, ca asa persoanele profitoare o sa alerge dupa cei cu bani si cei de treaba o sa aiba sansa sa gaseasca persoane de treaba, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că fetele acelea au fost învăţate de mici că trebuie să găsească un băiat "stabil" sau sunt prea leneşe ca să meargă la serviciu şi să nu depindă de cineva şi au nevoie de baieţi care să le întreţină,sau nu au avut cu ce trăi şi normal că vor să scape de sărăcie,sau mai sunt unele fete care caută băieţi frumoşi,cu maşină,cu mulţi bani şi gură multă pentru că vor să iasă în evidenţă şi să se laude cu ce au deşi, e evident că ceea ce cred ele că le aparţine nu este deloc aşa.
Multe fete, cum ai menţionat, tocmai de aceea caută să ai prin preajmă restul, care nu fac parte din multe deşi sunt şi ele destule.

| umbrax a răspuns:

Ca sa aiba ce sa profite de pe urma lor

| Denis777 a răspuns:

Fiindca le merge mintea.tu de ce crezi?