| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce ne amagim singuri si ne credem cine nu suntem ca intr-un final sa fim dezamagiti de altii si sa ne dam seama ca ce am crezut despre noi a fost fals si intr-un final sa fim tristi?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Te-ai inspirat din răspunsul meu de ieri?;))
http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Până la dezamăgire e un drum lung. tongue Dar simpatică e coincidenţa.

| Mayhem666 a răspuns:

Pentru ca nimeni nu e perfect, si toti facem greseli, asta inseamna sa fim oameni, adica sa avem greseli, si sa incercam sa invatam din ele. Cred!

| Florentina9210 a răspuns:

Omeni suntem. Cea mai imperfecta rasa, precum a spus si Hitler.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Autocunoasterea cere timp, maturitate, lipsa de orgolii si alte tulburari psihologice si mai ales - dorinta de perfectionare personala continua. Nu toti reusesc. Sunt oameni batrani cu minte de 12 ani. Un mare psiholog a spus ( pe drept ) -Pentru lipsa de maturitate nu se face nimeni vinovat. Adica, zic eu - Daca esti facut dintr-un material rar ca un sac prost nu poti fi umplut niciodata de intelepciune.
https://www.youtube.com/watch?v=htWWCAILbPQ

| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru ca oamenilor le este frica sa isi accepte defectele. Din cauza asta vor avea tendinta sa isi formeze opinii mult mai bune despre ei, opinii care nu reflecta realitatea.

| August99 a răspuns:

Pentru ca suntem oameni

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Esti cam pesimista. Incearca sa cauti compania oamenilor optimisti si incurajatori.

| Claudiu1905 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume in care nu-ti poti permite sa fii prea sincer cu tine insuti, ceilalti te analizeaza si te judeca si te forteaza sa te pretinzi ceea ce nu esti si nici n-ai vrea sa fii. Si poate ca autodezamagiri ar fi si intr-o lume mai buna, doar ca nu le-am da mare importanta din moment ce viata noastra nu ar depinde de ele