| SkandallKamataru a întrebat:

De ce nebunii aia cu sala baga prafuri in ei sa se faca mari? Am o sala fix langa mine si ii vad mereu cum baga prafuri in ei pana ii ia dracu.
Pe cale naturala nu se poate? Care este explicatia voastra? Cred ca peste 90% dintre cei care merg la sala fac abuz de carbohidrați si de macronutrienti! Se poate asa ceva? Cum? Cum se poate asa ceva? Guvernul de ce nu ia masuri? Cred ca ar trebui sa scoata de pe piața toate prafurile astea, ei cica iau proteina, da rosia din gradina si castravetele ce e? Nu era mai bine le vremea lu Ceaușescu cand manca lumea numai fructe si legume si erau mult mai mușchiuloși si puternici? Sala e facuta doar sa prosteasca fraierii de bani, e manarie curata, preworkoutu e otrava curata!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca merg la sala doar ca sa devină macho. Nu pentru sanatate.

| SkandallKamataru explică (pentru darrio2007):

Si vorbesti din c*r normal... Se știe ca o persoana cu masa musculară dezvoltata pe el e cu mult mai sanatos decât cineva care nu ridica greutăți... Da vorbim si noi din c*r in p*** mea de romani prosti ca nu va mai suport, n-ati citit un articol dar va dati si voi cu parerea, țară cu iq MEDIU 87 ce pretenții sa am.

| darrio2007 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Eu ti-am raspuns clar si la obiect. Vocabularul tău cam lasă de dorit in privinta educatiei.
Masa musculara se dezvolta prin ridicare de fiare in mod inteligent si pe un timp destul de indelungat.
Cand bagi prafuri e clar ca vrei sa ai efect pe termen scurt.
Cand renunti la prafuri vei arăta ca o mumie.
De ce ai mai pus intrebarea daca esti de acord cu prafurile?

| SkandallKamataru explică (pentru darrio2007):

"Vocabularul tău cam lasă de dorit in privinta educatiei."
N-am cum sa raspund serios la o persoana care crede ca prafurile iti fac ceafa lată si care confundă suplimentele cu steroizii, când el n-a avut in viata lui treaba cu sportul nici macar 3 ore legate sa zici ca da a ridicat si el si a pasit in sala de fitness.

| J0B0MAT a răspuns:

Deci ai ajuns la concluzia că pudrele nu sunt bune mereu.Bravo.

| SkandallKamataru explică (pentru J0B0MAT):

Clar nu sunt bune, adica nu se compara o cupa de pudra proteica cu toți aminoacizii esențiali pentru masa musculara cu o rosie sau un cartof din gradina care e NATURAL!
Si la fel nu se compara niste greutăți si aparate din sala facute fix pentru scopul de a-ți antrena muschii cat mai optim cu datul la sapa sau culesul buruienilor din gradina, clar un taranoi rupt in care care bea vin e mai puternic... Parerea mea

| J0B0MAT a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Super.O să ajungi să îl urăști și pe tate și chiar să nu mai dai cu petarde care fac atâta rău, dar baby steps.Mai stai pe TPU și mai citește ce mai zice lumea pe aici(nu trolli desigur) și te vei schimba în bine.

| SkandallKamataru explică (pentru J0B0MAT):

Clar învăț mai multe chiar si despre sala nutriție si sport de la niste oameni de rand care au jucat si ei acum 40 de ani fotbal cateva saptamani, decât de la niște oameni specializați care cu asta se ocupa, care cunosc industria la cel mai intalt nivel si care chiar au rezultate... Stiu mai bine bunicii nostri de 90 de ani ca ai vazut ce muschiulosi erau de la mancat cartofi și baut lapte. Ms de sfaturi, chiar se vede ca esti un om inteligent si cu sfaturile tale chiar voi ajunge departe si pe plan sportiv si pe plan nutritiv, si pe orice plan!

| J0B0MAT a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Atunci e bine că pui întrebări aici și nu oamenilor specializați precum Tate și nu te iei după ei.

| SkandallKamataru explică (pentru J0B0MAT):

A si apropo ce treaba are Tate cu asta si de ce sa-l urasc?

| vodami92 a răspuns:

Pai unii antrenori de fitness! sunt chiar nebuni de-a binelea! bun de internat la ospiciu! gen socola! faci ca nebunul acolo! nu la sala de fitness! cu atatia oameni! dar asta este! ei se cred in America! sa faca ce vrea muschiul lor! dar nu e asa! aici esti in Romania totusi! te comporti ca atare! sunt si de astia care nu au vreo gagica! si fac urat! daca te dai la vreuna la sala! ei cica antrenori de fitness cu experienta domne! n-am ce zice spune!