| superpissy40 a întrebat:

De ce nimeni din clasa nu ma place? Eu sunt simpatica la fata, nu sunt rea cu ei. Ei de ce nu vorbesc cu mine?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Păi dacă tu stai acolo, şi eşti timidă şi nu spui nimic, nimeni nu te va băga în seamă, îţi spun din proprie experienţă.
Ce te sfătuiesc eu este să te amesteci printre fete, să cauţi pe cineva care pare a fi aproape în aceeaşi situaţie cu tine, şi să staţi de vorbă. Dacă eşti timidă rău de tot, atunci poţi să propui la diriginta ta să facă o excursie, acum, în decembrie, cu clasa, şi să vezi, că o să apuci să îi cunoşti mai bine.

Baftă!