| anonim_4396 a întrebat:

De ce NU ati vrea sa urmati o cariera politica in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Până acum ceva timp am vrut să urmez o carieră politică. Timp de aproximativ 2 luni am făcut parte din organitaţia de tineret a unui partid politic. Nu am reuşit să rezist mai mult! Nu am întâlnit niciodată oameni mai lipsiţi de scrupule, care să se concentreze numai şi numai pe interesele lor, tocmai ei, care se presupunea că vor "binele ţării". Am fost dezgustată. Slava Domnului, mi-am dat seama la timp şi am renunţat, iar acum nici nu vreau să mai aud de acest domeniu. De ce să fac politică în România? Ca să fiu înjurată pe stradă? Nu, mulţumesc. Ca să vreau sa ajut şi să fiu luată în derâdere de mai-marii partidului? Nici perspectiva aceasta nu mi se pare prea atrăgătoare.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cand ma mint ma fac rosie.Si nu am cum sa prezint credibilitate.Plus ca lucruri fizice nu am furat in viata mea.Si nici nu as putea sa bag eu in buzunar sute de milioane stiind ca orfelinatele de copii se inchid si raman pe strazi

Abh
| Abh a răspuns:

Nu-mi sta in fire sa mint si nu pot fi perfida.

| RUMBURAK a răspuns:

Pentru ca nu prea imi place carnea. Iar ca sa fi politician in Romania ar trebui sa am mereu frigiderul plin de carne.