| juniper a întrebat:

De ce nu mai raspundeti la intrebarile mele cu bioenergia? crying

Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Nu stiu ce intrebi despre bioenergie dar am sa-ti povestesc pe scurt experienta mea din sedintele mele de tratament. Am facut 10 sedinte cu un bun profesor medic bioenergetician care asa era considerat la noi in vremea aceea, cam acum vreo 12 ani.Eram in jur de 12 persoane care ne prezentam in fiecare zi la aceias ora. O sedinta tinea in jur de 3 ore pentru ca, medicul lucra cu noi pe rand.Toti stateam intr-o camera placuta ca aspect, aerisita si luminata discret.Canta muzica de relaxare incet pe tot parcursul sedintei.Fiecare ocupam cate un loc pe scaun, iar in mijlocul nostru se afla un altul pentru persoana care urma la sedinta.Deci, pe tot parcursul sedintei eram toti prezenti.Medicul lucra doar cu palmele si era descult in timpul sedintei.Consulta,iti incarca organismul cu energie si accentua acolo unde stia el ca exista probleme.Eu, atata timp cat stateam acolo ma simteam de parca pluteam si inca cate-va ore pana cand ajungeam acasa iar dupa aceea, ma simteam atat de obosita incat aproape imi parea rau ca ma duc acolo. A remarcat la mine ca am energia ca el! Cu toata sinceritatea iti spun ca, am ramas cu impresia ca-mi folosea energia.Nu stiu daca este adevarat ce spun sau se poate asa ceva dar, incepusem sa cred acest lucru.De ce? Toata lumea se simtea ok dupa sedinta numai eu aveam reactii adverse.Intr-un final, mai mult in forta am terminat cele 10 sedinte. Am fost chemata sa ma mai duc, de aceasta data fara sa mai platesc dar, am refuzat. Acum, impresia mea despre bioenergie este ca, fiecare om detine aceasta energie doar ca, nu la toata lumea este dezvoltata. In orce caz, nu as mai apela la aceasta forma de tratament.

3 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

Ce-ai vrea sa-ti mai zic? Ca cea mai buna metoda pentru cei cu astfel de puteri e cea tibetana (ca si Maria Varlan)? Ca fiecare persoana o poseda, doar ca in cantitati diferite (ex: doar unii pot si vindeca pe altii cu ea)? Ca devine mai puternica dupa mersul la biserica? Ca se poate castiga bine din asta? uite ca ti-am zis si eu cateceva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu ne pricepem la bioenergie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut una, dar nu ma pricep la asa ceva si sa fiu sincera sunt un fel de toma necredinciosul, pana nu vad, nu cred. dar daca este sa fie adevarat si ai darul asta, trebuie sa inveti sa te eliberezi de energia negativa pe care o vei acumula in timp.