| RationalityRules a întrebat:

De ce omul este singura specie de animal care e homofoba?

23 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca tu esti un trollwinking

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru că rațiunea e mai presus de poftele carnale!
Nu degeaba avem conștiința,rațiune, discernământ,sa le folosim!
Sa fii homosexual e doar o scuză că ești laș și nu ești capabil sa iubești partenerul de sex opus!
Și nu e nevoie sa mă crezi, uita-te în jur!
A,"pai daca exista atracție", nu exista, e o dereglare mintală și cel mai sigur e vorba de pierderea rațiunii, pentru că dacă ar exista rațiunea, nu s-ar ajunge aici!

| mODIN a răspuns:

Omul e si singura specie de animal care nu tolereaza frauda. O sa accepti ca asta e un lucru bun, sau imi vei trimite 1000 de lei in gift cards daca pretind ca sunt un print nigerian care are nevoie de ajutorul tau?

| StoicAnalysis a răspuns:

Vrei sa spui de ce omul e singura specie de animal care POATE avea ganduri homofobe.
1. Nu toata lumea e homofoba.
2. Homofob inseamna ca iti este frica de homosexualitate. Acel "fobo" vine din cuvantul grecesc phobos care inseamna frica, teama. Multi oameni confunda agresivitatea cu teama fata de homosexuali.
3.Homosexualitatea este o anomalie psihica de atractie sexuala intre doi parteneri de acelasi sex. Care de multe ori provine din copilariile abuzive, sechele si indoctrinari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul este voința arta creația inteția fapta voia lui Dumnezeu. Dar omul poate ajunge mai grav decât un animal fără frica de Dumnezeu fără Dumnezeu in inima sa in sufletul său într-adevăr cu Adevărat omul este rătăcit, fără viață, fără sănătate, "trăiește" destrăbălat își bate joc de propriul său suflet și viață își bate joc de propriul său corp și trup prin locurile murdare care îi întunecă sufletul și inima mintea sănătatea omul fără frică lui Dumnezeu fără Dumnezeu in sufletul său și inima sa ajunge grav de murdar!

| Lupică27 a răspuns:

Nu exista homosexualitate in regnul animal, nu mai crede toate tampeniile citite pe internet.
Animalele care se ''incalica'' si sunt de acelasi sex o fac instinctiv, nu inseamna ca au atractie, si nu inseamna ca si fac sex.

| RationalityRules explică (pentru Lupică27):

"Nu exista homosexualitate in regnul animal" - ba da, si omul e animal, si pinguinii, si reptilele si pasarile...in toate aceste specii se regasesc comportamente romantice homosexuale

| Lupică27 a răspuns (pentru RationalityRules):

Si daca tu esti atat de doct si ai deja toate raspunsurile de ce ai mai venit aici sa pui intrebari unor prosti ca noi?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Exista o tonă de studii despre comportamente homosexuale la o groaza de specii de animale.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Inainte in cartile de specialitate homosexualitatea era trecuta ca o eroare genetica sau tulburare mentala, de cand cu plitica woke si altele au aparut niste ''specialisti'' prin hamerica pe acolo care cica nu e asa ci este o exprimare a sexualitatii.
Si stai linistit ca nu exista cupluri homosexuale de animale, nu iti mai face sperante.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Înainte se rezolvau și probleme medicale cu lipitori, hahahaha

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Asta despre care vorbesc eu e o miscare total politica, nu are de a face cu medicina.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

"At one time, homosexuality was considered to be mentally disordered. Since the 1970s, however, major medical associations in the U.S. have labeled homosexuality as a normal counterpart of heterosexuality."

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4771012/

Îți recomand la modul serios sa te mai informezi înainte să te iei la contraziceri cu mine pe TPU.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Pai asta am zis si eu, am zis altceva?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Scoate "specialisti" din ghilimele, scrie America corect și lasă politica la o parte și atunci zici și tu la fel. Pana atunci modalitate in care te exprimi denotă doar că ești un păcălici care nu merita sa fie luat in seama.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca sunt un pacalici ce mai stai sa te contrazici cu mine?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Că sa nu rămână răspunsul tău fara replică și să îl ia alții de bun.

| Lupică27 a răspuns (pentru suntserios):

Ce s-ar face forumul asta fara tine?

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Asta m-am întrebat și eu.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lupică27):

Exista, doar ca e o anomalie comportamentala/psihica( in cazul oamenilor ).

| Lupică27 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Pai e o anomalie, scopul este evolutia si perpetuarea speciei, faptul ca pot aparea fiinte cu tendinte homosexuale sunt erori biologice sau tulburari psihice.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lupică27):

Pacat ca multi ne dau cancel si zic ca e ok sa fi homosexual laughing. Asa pe premisa asta putem merge la orice. E ok sa fi drogat, de ce sa facem discrimnari? Sau e ok sa fi boschetar sau alcoolic, de ce sa marginalizam oamenii? Pai pana mea, daca o luam la modul asta, ne ducem spre involutie. Sau mai nou acum e faza cu non binary si queer cu them/they. O alta anomalie. Asa ma pot autoproclama si eu ca fiind un copac. Cine poate sa-mi spuna ca nu sunt un copac? "Pai vezi domnule ca nu ai radacini sau frunze" Ei da? Pai uite ca eu sunt totusi un copac pentru ca asa ma simt. Mai spune tu argumente acum? laughing) Adevarul e ca lumea se duce dracu' de cand orice om cu minim un neuron poate sa-si faca un cont pe un site si sa-si gaseasca alti idioti ca el pentru a forma o religie/idee cretina.

| beatricq a răspuns:

Animalele nu au raționament si nu gandesc ca o ființă umana, tot ce fac e din reflexe, instincte, tocmai de aia nu si dau seama daca se calaresc unele pe altelelaughing