anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De ce plag oamenii?

Răspuns Câştigător
| Dreamgirl a răspuns:

Buna... Din propie experienta, pentru ca ma cunosc pe mine, iti spun ca plang atunci cand ma impresioneaza ceva intr-un mod deosebit, fie pozitiv fie negativ, plang atunci cand sunt trista.si este singurul mod, in momentul acela, prin care ma pot descarca, ca sa o pot lua de la capat.si plang printre zambete, adica de bucurie.
Mereu am spus ca plang foarte mult. dar nu e asa de rau pana la urma nu?happy

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o metoda sa te descarci de tensiune acumulata. E ciudat cum ceilalati te privesc cu compatimire cand plangi

daniela
| daniela a răspuns:

Plansul este o forma de descarcare emotionala atat la bucurii cat si la necazuri

| juniper a răspuns:

Oamenii plang cand sunt tristi, fericiti, mandrii etc. Si eu cand ma gandesc la o persoana draga pe care am pierdut-o plang si nu ma mai opresc, asa ma descarc.

| Ana a răspuns:

Asa se descarca cand sunt suparati rau big grin

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Multi plang pentru ca sunt tristi, multi plang pentru ca sunt fericiti, multi plang de dor, multi plang pentru ca le tremura o manuta la examen, multi plang pentru ca nu stiu, multi plang pentru ca nu inteleg ce se intampla cu ei, multi plang pentru ca inteleg ce se intampla cu ei… Altii plang doar pentru ca n-au mai plans de mult… E bine? E rau?

| flower a răspuns:

Pai din cand in cand mai trebuie sa ne spalam si ochii nu? Asta este forma ce mai la indemana LOL

| Kandy a răspuns:

Atunci cand simt emotii puternice (nervi, tristete) sau de fericire...eu plang de tristete si de nervi uneori big grin

| simoSTAR a răspuns:

Si eu plang foarte mult...ma impresioneaza povestile altorta, ma bucur, cand sunt trista, nervoasa plang.numai asa simt ca ma pot descarca.

| Alecsanndraa a răspuns:

Desi sunt experta in plans...sincer sunt mult prea multe motive...tristete,gelozie,nervi,fericire,naivitate etc

| Teooo a răspuns:

Plang pentru a se descarca. De nervi, de emotii, de suparari.

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

Lacrimiile sunt singurele sentimente care pot iesii din sufletelul nostru pentru acea descarcare emotionala de care avem nevoie dese ori :d plansul este un fenomen al naturii umane.

| riela a răspuns:

Isi descarca energia negativa, daca nu ar plange ar tipa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Plâng ori de bucurie, ori de necaz.
Eu plâng de supărare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ceapa (ma-si de treaba). laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauza unor glande lacrimogene...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Glandele lacrimogene secretă: [1] Atunci când intră in ele microbi sau substanţe daunatoare din aer (ex: ceapa, gazele lacrimogene). Acesta este adevăratul lor rol biologic. [2] Secretia lor este si un efect nedorit al marile emoţii (pozitive sau negaive) care nu au putut fi suficient inhibate de adreanalina secretata de neuronii inhibitori.