| anonim_4396 a întrebat:

De ce se spune ca iubirea este oarba?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca cel inselat de obicei afla ultimul big grin

| anonima1995 a răspuns:

Se spune ca iubirea este oarba deoarece atunci cand iubesti vezi persoana de langa tine ca si cum ar fi perfecta, nu ii consideri defectele importante si indeferent cat ti-ar atrage cei din jur atentia referitor la persoana respectiva, pur si simplu le ignori vorbele. Iubirea este oarba pentru ca atunci cand iubesti o persoana cu adevarat, fiecare clipa cu acea persoana te face cea mai fericita fiinta din lume si nu ai fi in stare sa crezi ca acea persoana ar fi capabila sa te raneasca vreodata.

| Amiiii69 a răspuns:

Deoarece, atunci cand iubesti nu vezi unele defecte la el/ea. Si chair daca cei apropiati iti spun ca este rau ca nu este pentru tine tu nu iti dai seama de chestia asta dar mai trebuie sa asculti si de cei dragi ca ei vad pentru ca stiu ca si ei au fost indragostiti la varsta lor. Deci trebuie sa fii intelegator rabdator si sa dai la o parte dragostea frumoasa si sa vezi adevarul. Sper ca ai inteles