| RAY a întrebat:

De de ce doua persoane nu primesc acelasi nr de voturi daca frumusețea e relativa? De ce exista persoane populare? De ce pun femeile accent pe aspectul fizic daca doar sufletul conteaza? Daca nimeni nu este frumos ce relevanta are acest cuvant? De ce ne supărăm daca x ne spune ca suntem urati? Dacă doar sufletul conteaza?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nu confunda ca din doi de nota 9 e placut unul mai mult sau mai putin, cu unul de nota 3 si 9, ala de trei nu va fi placut mai deloc de mai nimeni, e o mare diferenta. Nu va fi placut nici de aia de nota 3 ca si ala de 3 vrea un partener mai aratos, nu vrea unu sau una tot de 3, deci asta e. Iar daca ala de 3 sta cu altul de 3, o face din compromis, dar niciodata nu-l va place cu adevarat decat dupa 55-60 ani in colo cand fizicul nu mai conteaza.
Atunci da, merge, nu mai conteaza nota fizica, dar alea-s deja alt gen de relatii.
Deci sunt sanse mari dupa 55-60 ani in colo!

Ca si 30-40 % pentru unu din aia de nota 9 e foarte mult, chiar daca celalalt are 60-70 %.
Asta inseamna ca din 100 de femei de nota 3-9 il plac 30, din 500 il plac 150, e deja destul, are de unde alege.

11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai normal ca nu primesc aceleasi voturi, sa zicem ca-s doua persoane de nota 9, poate la 30 % din oameni le place figura unuia, si la 70 % din votanti figura celuilalt, dar asta nu inseamna ca n-au aceiasi nota. Asa s-a nimerit din votantii totali.

Deci e relativa frumusetea, adica nu e genu tau pur si simplu, nu te atrage.
O persoana nu trebuie sa aiba neaparat nota mica ca sa nu atraga pe x si y.
O persoana de nota 9 nu prea atrage 100 % din oameni, poate putini atrag asa.
Si daca atrage 80 % si zici ca atrage pe oricine, tot nu sunt 100 %.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Adică si noi avem o sansa

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu confunda ca din doi de nota 9 e placut unul mai mult sau mai putin, cu unul de nota 3 si 9, ala de trei nu va fi placut mai deloc de mai nimeni, e o mare diferenta. Nu va fi placut nici de aia de nota 3 ca si ala de 3 vrea un partener mai aratos, nu vrea unu sau una tot de 3, deci asta e. Iar daca ala de 3 sta cu altul de 3, o face din compromis, dar niciodata nu-l va place cu adevarat decat dupa 55-60 ani in colo cand fizicul nu mai conteaza.
Atunci da, merge, nu mai conteaza nota fizica, dar alea-s deja alt gen de relatii.
Deci sunt sanse mari dupa 55-60 ani in colo!

Ca si 30-40 % pentru unu din aia de nota 9 e foarte mult, chiar daca celalalt are 60-70 %.
Asta inseamna ca din 100 de femei de nota 3-9 il plac 30, din 500 il plac 150, e deja destul, are de unde alege.

| Celcestietot a răspuns:

Este relativă, dar atracția se găsește într-un procentaj mai mare la unul dintre ei, asta dacă sunt puse să aleagă dintre 2 oameni.

| Emma30555 a răspuns:

Mai exista și alți factori, cum ar fi carisma, inteligenta emoțională, pot fi doi oameni frumoși dar unul sa aibă un dialog plăcut sa fie sociabil și sa aibă simțul umorului dezvoltat sa te facă sa razi, sa nu te plictisești ascultându-l, într un grup mereu se va face remarcata persoana mai interesanta mai vocala mai plăcută, și fizicul are importanta dar nu oricine poate fi sufletul petrecerii de exemplu. Asta cu sufletul mi se pare o noțiune abstracta, toți avem suflet, toți ne consideram buni, dar realitatea e ca unii sunt interesanți abia aștepți sa i asculți alții sunt anosti sau chiar se fac antipatici prin felul lor de a fii. Toate astea le vezi în societate nu pe net, nu punând poze pe un site de socializare, acolo doar poza contează. Frumusețea e un lucru acceptat de toți și general valabil.

| alexalx1234 a răspuns:

Pe naiba doar sufletul contează. Asta e ipocrizie maximă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O întrebare mai buna e de ce dracu inseamna voturile alea. Poți să zici că aia e bună rău, bună, sexy, drăguță.Dar niciodată nu am înțeles faza cu notele.
Cu prietenii când mai vorbim despre o tip folosim chestiile astea, nu uite ba aia e 10, sau aia e un 7. Adică wtf ce dracu mai înseamnă și asta și pe majoritatea oamenilor daca ii întrebi nu o sa se prindă despre ce naiba vorbești.

Nu, femeile nu pun accent pe aspectul fizic. Adică pun dar e mult mai puțin important decât la noi barbatii. spre exemplu daca tu mergi pe strada și vezi 100 de tipe, probabil ai face sex cu 60-80 la sută din ele. Femeile nu găsesc așa, ele probabil ar face sex cu 2-3 din aia 100 o fata că sa fie impresionata de aspectul tau fizic, trebuie sa fi tiparul ei și fiecare are preferințe diferite când vine vorba de cum arăți. Unora le plac tipii inalti și slabi, altora cu mușchi pe ei și mai solizi altora cu burtica și solizi. Etc etc sunt o grămadă de variabile când vine vorba de asta.

Aaa și încă ceva o femeie poate sa te considere atractiv fizic, dar asta nu înseamnă că vrea să facă sex cu tine, atractiva fizica nu e același lucru cu atracția sexuală. Și tu de exemplu daca vezi o femeie care îți place, sa zicem că are sâni mari, nu te gândești neapărat la sex, vrei sa o îmbrățișezi e atracție vizuala care nu e aceeași chestie cu cea sexuală sa fie sexuală trebuie sa fie mai mult de atât, și acolo intervine chimia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu,femeile nu pun atat de mult accent pe aspectul fizic", atunci cum explici faptul ca aud colegele mele spunand tot timpul ca vor un baiat inalt, cu patratele, brunet si cu ochii albastri? Sau nu ti se pare ca cer prea mult? Lamureste-ma putin, ca nu inteleg!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Una e a vrea ceva și alta e ce au avut în trecut sau la ce tip de băieți au acces acum, nu te poți lu-a niciodată după ce zic fetele ci după ce fac.
Și eu am întâlnit fete care sa zică de mine că sunt urât, ori sa o rupă că alții arata mai bine ca mine. O fac pentru a nu fi vulnerabile și le place controlul, adică să te facă pe tine sa te simți de parcă nu ești de ajuns de arătos. Fac asta pentru că sau deschis fata de unii băieți și au fost rănite. la fel cum se închid unii pentru a nu fi răniți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusetea este relativa. Depinde de privitor.
Uita-te la o femeie bastinasa cu o tava de cuptor in gura sau o roata de caruta in ureche, e hidoasa nu?
Ei bine, pentru barbatii din acel trib, este foarte atractiva si poate multi sunt indragostiti de-a binelea de ea.
Noi am transformat ''frumusetea'' omului in ceva ce natura de la ea insasi nu poate crea asa ceva, intervin botox, silicoane in tate, cur, etc.
Mai pe scurt, suntem vai de curu nostru, am auns animale sexuale si nu mi conteaza nimic decat sa facem sex, pe camp, sub poduri, in canale, pe stalpi in cuiburi de berze, oricunde numai sex sa fie, ratiunea s-a dus pe p^%$a, a ramas doar instinctele primare, si mai spunem ''suntem noua generatie, suntem viitorul, suntem in era intelectuala''
Buna gluma, adevarul este ca suntem cei mai prosti din toate timpurile, am crescut in cunostinta dar nu in inteligenta, un om de acum 200 de ani e mult mai inteligent decat cel mai bun savant de azi, suntem vai mortii nostri cu big bang pang gang cu tot, nu stim nimic, nu am stiut niciodata, suntem doar mandri, ingamfati, incapatanati, perversi.
Asa e si cu frumusetea de azi, e o mizerie ordinara si ne realista, un hoit de moda.

| Cristian84 a răspuns:

Fiecaare are stillul lui se vede ce vrea

| Andreeamaria05 a răspuns:

Ca vreau sa te lovesc