| A_New_Beginning_Andreea_1999 a întrebat:

Deci cine ma poatea ajuta la problema aceasta de logica. O varza, un lup si o capra stau pe partea cealalta a oceanului, iar tu vrei sa ii transporti pe partea cealalta. Cum o faci? Ei trebuie sa ajunga intregi si teferi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data treci capra, după treci lupul si iei capra înapoi, când ajungi înapoi, lasi capra, iei varza si o duci lângă lup, după te întorci după capra, si o duci lângă lup si varza. Am o logica... speciala! happy

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Andreea draga, aceasta este o problema veche, o stiu de la bunicu, vino si tu cu ceva nou, modern.

| kijary a răspuns:

Duci capra prima, doarece lupu nu va manca varza laughing

| คภ๔гє a răspuns:

Multi au scris ca : duci prima oara capra. Dar cand ajunge la destinatie o lasi singura, apoi aduce ori lupul care va manca capra, ori varza pe care o va manca capra, deci nu prea poti sa duci doar cate unul. Sper ca ai inteles straight face