| Lalex99 a întrebat:

Deci e o fata la noi in liceu de care imi cam place de ceva timp si as vrea sa o invit la un film weekend-ul asta. In fine, chestia e ca eu nu am vorbit pana acum cu ea, doar ne-am vazut pe holuri si in curtea scoli. Stiu ca unii incep o conversatie cu expresia "Buna, ne cunoastem?". E o idee buna, dar chestia e ca nu ii pot spune asta, pentru ca ea stie ca o cunosc cat de cat incat nu pot spune asta. Ce va cer e sa imi dati o mica idee de cum as putea incepe. Stiu ca e una din miile de intrebari de pe acest site, dar as vrea ceva cat de cat bun.

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Nu o poti duce la film asa repede. laughing
Trebuie sa vorbesti o perioada cu ea ca sa va cunoasteti. La ce film o duci daca nici nu stii ce-i place? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai,eu cred ca nici dracu nu intreaba"Buna,ce cunoastem?",adica de aici reiese ca esti retardat si ai si probleme cu memoria (nu zic de tine,ci de ala/aia care foloseste cacatu asta).
Eu ce sa zic sa te duci pur si simplu la ea si sa o intrebi daca vrea sa mearga cu tine la un film.Ii zici "Buna,eu sunt Lalex,am obsevat ca te-ai mutat la mine la liceu (sau ceva gen) si as vrea sa iesim la un film,sa ne cunoastem mai bine,pentru ca imi pari o persoana de treaba,ce zici?" sau nu stiu,eu as incerca sa o cunosc mai bine intai,ca nu prea imi place sa imi de-a cineva cu flit,reactionez destul de aiurea laughing sau chiar ai putea sa o inviti pe fb,mess,verifica si tu daca are prieten.Iar daca nu are, si o inviti, si nu vrea, inseamna ca nu esti genul ei, nu neaparat ca ai ceva defect.Crede-ma,toate fetele sunt diferite,au mentalitati diferite, si fiecare din ea, cauta un anumit tipar de baiat, daca se intampla sa nu fi tu acela, inseamna ca nu ganditi pe aceeasi unda.Hai bafta!

| Lalex99 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lalex99):

Cu placere smug Imi zici daca ai dat-o pe spatelaughing

| Lalex99 explică (pentru anonim_4396):

Te scot la o bere daca imi iese laughing)