| anonim_4396 a întrebat:

Deci eu folosesc chrome m-am uitat la ceva azi si dupa am sters arhiva...dar mi-a zis cineva ca, cjhiar daca am sters-o ea tot apare undeva ...de unde pot sa o gasesc ca vreau sa o sterg definitiv!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In arhiva ce era? Daca nu era un program sau aplicatie inseamna ca s-a sters si nu mai apare nicaieri.
Repet, daca ai descarcat arhiva si apoi ai dat click dreapta ->Delete nu mai apare nicaieri. Urmele in urma descarcarii totusi au ramas(doar urmele si nu arhiva). Ca sa stergi urmele ->>>
STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER
Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

Acum intra in C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp ->de aici sterge tot ce este in folder.
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files -> aici la fel, sterge tot ce este in folder.
C:\WINDOWS\Temp ->idem.

Gata ai sters orice urma! Bafta!

| Clarissaaz a răspuns (pentru neluL):

Ce cheie unde e?

| neluL a răspuns (pentru Clarissaaz):

Pe pagina principala in dreapta sus este o iconita in forma de cheie.