| Flory_Lorelay_1998 a întrebat:

Deci m-am cerat cu prietenul meu cel mai bun. Din ce cauza nici eu nu stiu. Am o colega care e foarte invidioasa pe mine deoarece sunt prietena cu el. Si azi am vazut ca prietenul meu cand ma duceam la el si ii povesteam ce-am facut pe la ore sau faze comice tot felul de discutii el ma respinge si cate odata imi lua mana si zicea,, da lasa-ma inpace". Cred ca colega mea i-a zis ceva cred o minciuna si s-a suparat pe mine.Alt motiv nu are care sa se supere pe mine. Si as vrea sa ma ajutati voi, sa imi dati niste idei, cu care sa ma impac cu el. Eu nu vreau sa creada ca sunt disperata dupa el dar ma doare deoarece el este cel mai bun prieten al meu poate o sa fie intr-o buna zi si,, iubitul meu". Va Promit Dau Funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Hei! Cel mai bine ar fi sa-l intrebi acum.Cu cat vei amana mai mult discutia cu atat se va adanci ruptura.Intreaba-l direct ce s-a schimbat in relatia voastra de prietenie.eu cand ma cert cu prietenul meu cel mai bun il sun si la 3 dimineata daca simt ca este suparat pe mine si-i raspund mereu la telefon chiar daca e o ora tarzie pentru ca stiu ca are nevoie de mine atunci.Tu il cunosti cel mai bine.Nu ai nimic de pierdut.Trebuie sa lamuresti ce s-a intamplat intre voi.
Succes! happy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai mult ca sigur tu vrei să-ţi devină iubit iar respectiva bănuieşte ceva şi vrea să bage strâmbe.Cred că trebuie să ai o discuţie cu el deschisă să afli care e baiul sau pune un prieten comun să-l întrebe ce are pe suflet.Baftă!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

E greu, serios, fa ce crezi ca e mai bine.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca se lasa atat de usor influentat, inseamna ca nu e destul de matur pentru o relatie.

| citygirl001 a răspuns:

Asa am si eu o colega mai bine spune-i ''chiar daca nu stiu ce-am facut tot imi cer iertare'' el apoi o sa zica de ce e suparat pe tine si vezi tu ce-i zici ''nu e adevarat''etc.

| Bogdan_Voicu_1990 a răspuns:

Un prin pas ar fi sa afli ce are si de ce s-a suparat. Cel mai simplu mod este sa il intrebi. Daca nu iti zice, insista un pic, daca tot nu zice poate nu erati asa buni prieteni si macar sti o treaba. Daca sunteti prieteni foarte buni si el va vrea sa va impacati. Mult succes!