| RAY a întrebat:

Despre ce subiecte ati vrea sa ma documentez pentru voi? Scrieti aici

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De ex daca aia cu soarta chiar exista, daca chiar avem una, sau daca e totul doar intamplator.
Adica subiectul "ce ti-e scris, in frunte ti-e pus".

| Catrice a răspuns:

Super,învață pentru bac și evaluare și o dai în locul celor de aicihee hee

| mentholinks a răspuns:

Cum sa rezisti o noapte intreaga de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre Heraclit (minunatul nostru user pro religie a comunitatii TotiPentruUnul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrem, ca ne documentam singuri.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

De multe ori e mai simplu sa iti spuna cineva la subiect, uneori e obositor sa cauti tu despre, in n surse si asa mai departe.

De ex unul din prietenii mei are pasiune extrema de politica, economie si istorie, analiza istorica (de ce s-a intamplat cutare, nu doar ca s-a intamplat), si prefer sa imi zica el pe tava decat sa stau sa iau 50 surse sa aflu eu, ma oboseste asta.

Deci Ray a facut o oferta foarte buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Bine boss,
M ai convins. Îmi cer iertare de la ray pentru comentariul meu răutăcios.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu dar, de ex ca sa inteleg analiza istorica, de ce s-au intamplat anumite evenimente, e f greu. Trebe sa analizezi faptele, sa tragi concluzii, de multe ori trebuie sa iei informatii din mai multe surse ca sa afli n chestii, si ma obosea.
Dar prietenu meu cum are chiar zis o obsesie pentru subiect, el cam ani de zile a luat info din n surse, a analizat realitatea, si mi le zice mie, iar eu le invat f simplu.

La Train Simulator, de ex trebuia sa aflu cum se face sa elimin erorile care apar cand pornesc jocu, cum ca lipseste nu stiu ce locomotiva, etc.
Daca stateam sa caut eu de ce apare eroarea, si mai ales unde dracu sa gasesc si ce lipseste, era jale, ca eram nou pe domeniu.
Asa ca m-a ajutat un experimentat si am rezolvat-o.

Dupa aia sa imi zica ca exista un soft TS Tools cu care poti inlocui ce lipseste cu ce ai deja, deci nici nu aveam cum sa aflu de asta.
Sigur ca daca imi puneam mintea, ma informam si eu dar in mult mai mult timp si mult mai anevoios.