| Popescu_Oana_Mriana_1983 a întrebat:

Directoare noastra nu ne lasa in ziua cu sportul sa venim direct in trening. Ne pune sa venim in uniforma si apoi ne pune sa ne schimbam. Si in zilele in care nu avem sportul nu ne lasa in tricouri chiar daca e cald. Doar in camasi sin in buluze albe fara nimic pe ele. Cei de a opta se imbraca cum vor si ne spun noua cum sa na imbracam. E corect cum procedeaza? Ar trebui sa ignor aceste reguli? P.S. sunt a cincea a. Pe voi cum va pune sa va imbracati?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este corecta decizia directoarei, iar in plus nu este normal sa stai toata ziua in treningul transpirat de la orele de sport.

| Fatamuntilor a răspuns:

Acolo unde uniforma e obigatorie trebuie respectate aceste reguli.
Banuesc ca sunt vestiare ( pentru fete si baieti) unde te poti schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da așa mi s-a intamplat cand eram in clasa a 6 si a 7 dar nu este corect trebuie sa iei atitudine și sa spui ce te ''doare''
Nu este corect, daca exista uniforma oblogatorie in regulament, toata lumea trebuie sa poarte uniforma.
Stii tu TOȚI SAU NICIUNUL

| Holy2010 a răspuns:

Vrei sa stai transpirata in hainele de sport dupa ora respectiva? E logic ca treiningul e DOAR pentru sport si uniforma e uniforma in rest.

| Anna121 a răspuns:

La orice scoala se procedeaza la fel, daca scoala repectiva are uniforma, sunteti obligati sa o purtati, altfel vi se pune absent, sau ma trimite acasa si va cheama cu parintii inapoi la scoala, ceea ce nu e tocmai ok. Cat despre ziua in care aveti sport, mi se pare normal sa va puna sa va schimbati, fiindca transpirati la ora si nu puteti sta asa toata ziua.

| Catalinhhh a răspuns:

E normal să vi în uniformă şi când ai sport, sunt vestiare pentru a te schimba.

Vine iarna.

Nu e vorba de corectitudine, doar că ce-i de a 8a termină anul acesta și nu-i mai interesează, oricum nu le poate face prea multe.

Nu trebuie să ignori regulile! Astfel vei deveni o persoană disciplinată și care știe cum trebuie să se comporte.

Ce-i drept că se fac diferențe. Măsurile trebuie luat alături de părinți și cereri către director.

Note doar de 10!

| JustSquirrels a răspuns:

Mi se pare o mare, chiar uriasa prostie. Okay, la scoala inveti copiii sa aiba personalitate proprie, cum naiba sa aiba plodul personalitate daca tu il obligi sa se imbrace ca-n armata ca sa fie toti la fel. Normal ar fi sa te imbraci cum vrei ( dar DECENT). In a 5-a nu aveam reguli d-astea. "Reguli". Urasc cuvantul.

| Popescu_Oana_Mriana_1983 explică:

Dar nu avem uniforme! Nu ne lasa cu tricou cand nu avem sport si in afara de camasa ne lasa doar cu bluza alba fara nimic nimicut pe ea nici macar un punct. Sau la ora de sport! Sa Repare naibii dusiurile alea! Si de ce nu putem veni direct in trening?!