| ForeverWarrior a întrebat:

Doriti sa faceti lucruri marete in viata asta sau va multumiti cu o viata modesta?

25 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Si Hitler a vrut sa faca ceva maret...

| Shammal a răspuns:

Cineva zice ca nu poti avea mai mult impact asupra lumii decat prin faptul ca existi;
da, vreau sa constientizes cine sunt cu adevarat, dincolo de aceasta realitate, sa am experienta constienta a existentei mele in intreg universul in timp ce sunt aici, in acest corp; sa trec mai departe constient, sa-mi pot dematerializa corpul si sa-l iau cu mine intr-o noua experienta

| Mădă0611 a răspuns:

O viata modesta, si mi-a venit in minte satul hobitilor din The lord of the rings, mi-ar placea sa ma retrag undeva de genul, bine, fara case sub pamant, o fi dragute, dar nu imi place ideea.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă lucrurile mărețe se rezumă doar la bani și faimă, mă mulțumesc cu alea mai modeste.

| Dariusuu a răspuns:

Normal că da, până la urmă am doar o viaţă, ori profit de ea, ori îmi trăiesc viaţa modestă.

| ywar a răspuns:

Lucrurile marete nu se fac peste noapte. Daca se fac peste noapte nu vor dura foarte mult. E drept ca omenirea nu gaseste, sau Nu Mai gaseste in bucuria simpla o hrana pentru toate zilele. Sunt destui care asteapta lucruri mari peste noapte si care sar peste etape. si ce sa vezi! se si lauda ca au ajuns acolo, de parca ar fi muncit o viata sa fie pe acest piedestal sau in situatia aceea.

| Lizzu a răspuns:

Imi doresc o existenta simpla, modesta si mai ales fericita cu adevarat.
O viata cat de cat decenta, nu cer mult. Niciodata nu am vrut mai mult.

Nu am nevoie de palate, masini si lux.
Tot ce am nevoie este o casuta din piatra/caramida ca acelea din Anglia (cottages) http://www.fairfordbranch.co.uk/Railway_Cottages.jpg, dar din zona rurala a Angliei (countryside), cu paduri, campii, o biblioteca mare, pisici multe si persoana care sa imparta toate astea cu mine.

--E ideal ca cine are ocazia si e pasionat sa incerce sa contribuie la dezvoltarea tehnologiei, stiintei, la ajutorarea omenirii, sa incerce sa lase ceva in urma.

Tu?

| ForeverWarrior explică (pentru Lizzu):

Eu imi doresc sa fac lucruri marete atat pe plan personal cat si ajutand cat de multi oameni pot sa ajut in viata asta.In ceea ce priveste viata sentimentala nu-mi doresc o ''barbie'', mi-e de ajuns o fata care sa ma inteleaga si sa fie langa mine si in momentele grele.

| Lizzu a răspuns (pentru ForeverWarrior):

happy frumos.

| Duucu a răspuns:

Eu vreau să mă satisfac căt mai mult, doar pentru asta e făcut omul.

| ErrorFound a răspuns:

Termin facultatea, iau masterul, plec in strainatate, ma angajez, investesc, fac niste bani, mai fac niste bani, ii pun de-o-parte, incerc sa-mi parasesc slujba actuala si sa ma angajez la o firma mare, avansez in rang, munca, munca, munca, mai adun bani. investesc in acelasi timp, gasesc o investitie buna(sper), ma imbogatesc, pun bazele unei comunitati stintifice care e in cautarea nemuririi, eu drept cobai rolling on the floor, elimin orice posibila cauza a unei morti naturale si daca nu ma calca masina voi trai bine si frumos inca cateva sute de ani(sper). rolling on the floor Sper ca ti-a placut povestea, sunt cam fumat la ora asta. laughing

/sau/

Termin facultatea, iau master-ul, ma recruteaza cei de la Nasa(vise-nu ca n-ar fi posibil)...si de-aici mai vad eu.

/sau/

Scriu o carte si ma imbogatesc apoi devin pe rand cancelar si presedinte si ma apuc de gazat. rolling on the floor

| MadalynaOke a răspuns (pentru ErrorFound):

Eu nu cred ca tu o sa termini facultatea ci ea o sa te termine pe tine daca zici ca ai ales IT tongue Am un var care e la politehnica si cica toti zic ca e horror.

| ErrorFound a răspuns (pentru MadalynaOke):

Daca nu te pregatesti...

| OOOLEOOO a răspuns:

Poti sa te lasi dus de val, sau sa fi cel ce creaza valul!

| Maxim96 a răspuns:

Vreau sa fac ca sa fiu fericit, iar fericirea mai des se gaseste in lucruri modestehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mo duce capul.si norocul.pot sa am o viata modesta dar in acelasi timp sa fac lucruri marete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai finut ca'i mai dragut ")

| Mikhtarian a răspuns:

Viata modesta este pentru cei Sfinti,cei care sunt foarte aproape de Dumnezeu,si ce sunt inestimabili de drepti.
O viata este traita in trecut,in prezent si viitor.
Viata-i data de la Dumnezeu s-o traiesti, s-o iubesti.
Viata este cu adevarat o schimbare, azi esti sus si bine, maine jos si ai probleme.
Frumusetea vietii consta in sentimentele sale pure venite din suflet, si din natura care cuprinde tabloul de viata.
Laudat fie Domnul pentru tot ce ne-a dat.

| BlitzLikeXd a răspuns:

As face lucru marete cateodata mai incep sa o mai schim dar e modesta

| RandyMarsh a răspuns:

De ce nu as vrea sa fac lucruri marete? Oamenii pentru asta traiesc, sa isi faca o viata cat mai buna.Prin lucruri marete ajungem sa ne dezvoltam si sa ne facem viata mai buna.

| Anonymous1995 a răspuns:

Niciodata nu e bine sa te multumesti cu o viata modesta, intotdeauna trebuie sa vrei mai mult, sa te aflii intr-un progres continuu, si, la final vei ajunge la acel lucru maret pe care l-ai cautat toata viata

| MadalynaOke a răspuns:

Prefer o viata modersta da fericita.

| AlexDu a răspuns:

Cateodata e bine sa faci lucruri marete, dar cateodata nu, ca esti luat de prost.