| Beyourself1245 a întrebat:

După aproape fiecare masa am o stare de greață și balonare.
Sunt momente când după ce beau apa sau sucuri, mă balonez și intervine și o stare de greață minora.
Am avut probleme cu digestia acum doua luni de zile, posibil sa fie din cauza asta?
Ar trebui sa evit prăjelile și fumatul?
In acel timp când aveam probleme cu digestia mi am făcut și un set de analize. Doctorul de familie mi-a spus sa evit, sa mai reduc din consumul cărnii de porc. Mi a ieșit sideremia 192.
Mai poate fi și de natură psihică? In urma cu câțiva ani am suferit de Anxietate și cred că și în prezent sufer de aceasta 'boală a omului modern'. Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Este problema cu stomacul mai mult ca sigur. Trebuie evitate prăjeli, grăsimi, sucuri acidulate, fumat, si probabil ținut un regim alimentar si ecografie abdominala

| MirceaCalNebun a răspuns:

Asa ma smteam eu cand aveam ulcer dar poate nu ai ceva atat de grav, tine regim
Evita prajeli alcool condimente
Nu are treaba cu anxietatea

| Beyourself1245 explică (pentru MirceaCalNebun):

Nu cred că am Gastrita sau Ulcer. Mă simt bine, nu mă confrunt des cu aceste simptome.

| Beyourself1245 explică (pentru MirceaCalNebun):

Ai urmat vreun tratament de te ai vindecat? La medicul de familie nu mă duc. Este o doamna doctor foarte nesimțită, recalcitrantă și nu o suport.