| anonim_4396 a întrebat:

E ceva de citit dar e o chestie care mi se pare aiurea aici pe site, legat de mentalitatea oamenilor. Sper ca nu adormiti cat cititi laughing

Eu nu inteleg oamenii de pe acest site.Si nu ma refer la cei de 15 ani care posteaza, ma refer la cei care sunt mai zi de zi care stii ca nu au mentalitate de fb si au o anumita varsta. La ce ma refer.
DogMX, un user, a pus intrebare cu " ce credeti de cei care fac sex la 14 16 ani ", toata lumea zicea numai cuvinte " dulci", cum era de asteptat, si nu zic ca e gresit. Dar, am vazut multe intrebari chiar una azi daca imi amintesc bine cu " sunt baiat, am 20 de ani si sunt virgin. Imi e rusine cu prietena etc etc ". SI nu ma refer doar la intrebarea asta, ci la multe altele, multi din care ii stiam raspund ceva gen " Pai la 20 de ani iti e rusine sa vezi o fata goala, da ce esti molau / fetita? sau " Nu fii molau". Repet, lasand la o parte raspunsurile troll, ma refer la persoane care le stiu ca le duce capul la mai mult. Pai nu sunt fetele baietii acestia niste ipocriti? Daca face sex la 16 ani " vai, frustratul ala sexual", daca ajunge la 20 de ani virgin si nu stie mai nimic " vai, prostul ala". Pai cum ati vrea sa fie, expert sexual dar virgin? Mie oamenii astia mi se par fara ipocriti. Si am vazut ca mai multe fetele spun asta. In afara de una laughing, mai toate fac prost pe o parte, frustrat pe alta. Cum naiba poate un baiat sa "arate" bine in fata acestor persoane? Are macar cum? Eu nu vad cum, doar cum am zis mai sus " expert sexual, dar virgin". si cum asa ceva e imposibil, nu prea vad eu o cale buna de iesire. E doar o chestie care am vazut de mult timp si mi s.a parut foarte prosteasca. Voi ce ziceti?

54 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu uita că şi tu faci parte din cei ce judecă, fără să cunoască.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Ca si tine la fel. ca oricine
mai mult as fi preferat alt raspuns, nu doar asta pentru ca te-ai ofticat pentru ce ti-am zis inainte

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de asta.O spun, pentru că tu m-ai judecat pe mine, dar văd că deja ai uitat.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Tu ai judecat inainte toti barbatii. tu ai inceput-o, eu doar am continuato

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Repet,nu la asta m-am referit.

| positivity a răspuns:

Oamenii fac presupuneri. Pe lângă faptul că se consideră niște mici „zei", aceștia cred că au dreptul de a îi judeca pe ceilalți.
În viziunea lui X, o persoană trebuie să fie într-un anumit fel, însă total diferit de viziunea lui Y. Fiecare persoană își are propriul ideal, propria persoană „normală". Iar fiecare dintre ei judecă după regulile acelei normalități.
Un băiat nu trebuie să arate bine în fața acelor persoane, situații, sau orice altceva. Trebuie doar să își trăiască viața după propriile reguli, însă cu responsabilitate.
Dacă ne trăim viața după ce consideră ceilalți că este bine, ajungem să facem greșelile celorlalți și o luăm pe un drum greșit.
Problema este că unele persoane iau mult prea în serios aceste răspunsuri de pe TPU. Problema este că oamenii se aștepta ca ceilalți să gândească pentru ei iar aici se ajunge la o altă mare problemă.

| Wehrmacht a răspuns:

In general netu' e plin de idioti si ipocriti.
Mai sunt si aia cu obsesia "generatia asta" si aia care se plang de lipsa de informatie cand cineva intrebare ceva pe TPU uitand care e rolul site-ului astuia...
A, mai este si aia cu "cati ani ai?" sau papusile si masinutele la 14 ani.

| RAY a răspuns:

Ipocrizia defineste cel mai bine specia umana sincer isi spun, si eu intram pe unele grupuri de matrimoniale ca sa vad ipocrizia umana si pe TPU este
ieri pe TPU cineva spunea
nu conteaza ce haine ai cica nu conteaza ce fizic ai si caracterul
ipocrizia umana la maxim, hainele fac pe om una e sa umbli in haine urate alta e in alea de firma numai vb de fizic ce frumos e cand o persoana frumoasa isi zambeste da una urata, e aceste ipocrizi se nasc din cauza lipselor de care ducem
banii nu aduc fericirea dar nici nu am in concluzie cum naiba sa stii daca nici nu ai
frumusetea nu conteaza dar eu arat ca dracu
hainele nu fac pe om dar nu am haine de firma etc
cu sexul la 12, 3 ani e o prostie, la 15, 16 e ok
numai baga lumea in seama pe viitor ca toti sunt la fel de ipocriti

| Fatamuntilor a răspuns:

Ei si tu...
In primul rand nimeni nu garanteza ca ala de 20 ani are chiar varsta aia sau problema prezentata este reala.Mie astia imi creaza suspiciuni si curioasa cum sunt intru pe profilul lor.Intr-o postare are 15 ani, in alta 17 (la cateva zile distanta), ba e fata, ba baiat.Bine ca nu poate fi si extratestru...laughing
Nici aia care se apropie de 20 de ani nu sunt prea apropiati de mentalitateca unul de 16 -17.Sunt prea aproiati ca varsta.
Poti zice ca ai experinta abia dupa 25 de ani, dar si atunci cand ai de unde si de la cine invata.

| Mădă0611 a răspuns:

Ia d'aci si tine minte: "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." - Marcus Aurelius
Oamenii percep lucrurile diferit, nu exista doua persoane care sa vada acelasi lucru identic.

| LoveSleep a răspuns:

Ai perfectă dreptate.

Oricum, majoritatea userilor acestui site sunt ori virgini, ori nu prea frumoși, ori nu prea deștepți. Nu cred că unul care dă 80 de răspunsuri pe zi are o viață socială prea fericită. Oricum, să revenim.
Nu mi se pare nimic exagerat în a te dezvirgina la 12, 13, 14, 15, 16 sau 50 de ani. Totul ține de psihic și atitudine. E adevărat, la 12 ani nu ești prea dezvoltată dar aici nu mă bag, nu vreau să scriu romane iar.
Dacă pentru 2 minute de sex, stai 2 zile și te plângi că ești însărcinată, e penibil. Știu o fată care s-a dez*virginat la 12 ani. Acum are 19. De atunci a avut 2 relații. Oricum, neimportant. N-ai cum să-i răspunzi serios unei fete de 13 ani care întreabă dacă mai e virgină dacă prietenu' i-o arătat o poză cu el dezbrăcat.

| Doub a răspuns:

"In afara de una"- Eu sunt? big grin

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Daca imi raspunzi la intrebare, poate am sa iti raspund. poate

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci eu sunt.laughing

Intr-adevar e ciudat, dar mno, fiecare are dreptul sa-si exprime parerea.

| OoBunnyoO a răspuns:

Depinde de la fata la fata. Daca sunt fete de 15, 16 ani, atunci ele vor dori un baiat cu experienta. Majoriatea fetelor la 15, 16 ani nu isi doresc baieti inteligenti, intelectuali, grijulii etc. Ele vor un baiat care sa arate bine, cam atat. Exista si exceptii.
Dupa ce ajung pe la 18, 19, 20 de ani depinde cat de repede se maturizeaza fiecare fata, incep sa caute si alte calitati in posibilii parteneri.
In afara de diferentele de varsta (ale persoanelor care au comentat), faptul ca nu sunt fix aceleleasi utilizatoare care au raspuns la ambele intrebari la fel, exista si alti factori care pot determina raspunsuri diferite. Exista si fete la 25 care cauta un bad boy si fete la aceeasi varsta care se uita dupa tipi stabili. Concluzia este ca nu suntem toate trasa pe banda rulanta. laughing Asa ca este normal sa gasesti raspunsuri diferite.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ba da, sunt ipocriti. Mi se pare foarte aiurea ca majoritatea de aici incep sa comenteze negativ faptul ca o persoana isi incepe (dau un exemplu) viata sexuala la 15 ani. Dar, daca si-o incepe cu o zi dupa ce implineste 18 ani, e complet in regula. Corpul incepe sa fie pregatit pentru a intretine o relatie sexuala de mai devreme, problema e ca multi considera sexul o chestie tabu, (care, sa nici nu mai zic ca trebuie facuta doar dupa 18 ani sau eventual chiar doar dupa nunta) si nu inteleg de ce. Cat despre tipul ala de 20 de ani, treaba lui. Din partea mea, sa nu o faca nici la 35 de ani, e in regula. E alegerea fiecaruia.

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

Ne place sa fim critici.Asta e adevarul.Ai salvat 5 oameni de la moarte? Nu ca...Ai guleru' stramb.Esti praf! Cam atat de ridicoli suntem uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca nu au treaba pe acasa.
In loc sa ramana gravide sau sa fie preocupati de marime mai bine ar pune mana pe carte sau s-ar apuca de un sport.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Totusi, toate fetele de aici vor pe cineva cu experienta. daca faci sport sau citesti o carte, nu capeti experienta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

''toate fetele '' - ghici ce? sunt fata si nu-mi doresc pe cineva cu experienta.
Eu mi-as dori pe cineva fara experienta.
Nu mi-a placut niciodata si fie altcineva inaintea mea.
Indiferent subiectul, ca e vorba de scoala, de relatii, de gandire etc.
Mereu mi-a placut sa fiu prima si nimeni sa nu-mi ia locul.
Daca citesti o carte te cultivi, gandesti altfel, vorbesti altfel.
Ce fata nu si-ar dori un baiat care vorbeste frumos si este grijuliu?
Daca vrea unul cu alte parti fizice dezvoltate inseamna ca e o jigodie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Ce fata nu si-ar dori un baiat care vorbeste frumos si este grijuliu? " sper ca ai fost sarcastica cand ai scris asta, nu? de aia majoritatea baietilor care nu sunt modele si sunt timizi sunt singuri laughing. ca aia se poarta cu ele mai ceva ca reginele, dar sunt luati de prosti. dupa se mai mira lumea cand cresc ca sunt "misogini", pai cred si eu. daca toata viata e luat de prost, creste crezand ca toate fetele sunt etc etc

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps. esti putin cam narcisista sau mi se pare mie? nu numai din ce ai zis, dar si dupa cum te comport si la alte chestii care am vorbit in trecut

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Sa zicem doar ca sunt foarte modesta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor ai pus punctul pe i nu gluma

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt simpatici astia timizi.
Nu-mi plac modelele straight face Le consider javre.
Ia stai, eu am zis ca vorbeste frumos si e grijuliu, am uitat sa specific sa nu fie prost laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai uitat ce era cel mai important amanunt. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce ti-am zis, ai si luat un eronat. te place mai rolling on the floor))
bine acum, nu stiu daca e ea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda sad Vina mea.
Dar trebuia Endoryus sa-si dea seama. Daca stau sa ma gandesc e vina lui.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Faza cu inteligent se subintelege. hai sa fin seriosi pana la urma, cati tocilari au iubita in generala sau liceu? foarte foarte putini. asa ca am zis bine, faza cu inteligent se subintelege

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tocilar inseamna sa inveti motamo si pe urma sa uiti.
Eu consider ca sunt desteapta, fiindca nu uit.
Sunt si tocilara, dar doar la materiile neimportante ca imi trebuie nota.
Nici eu n-am prieten rolling on the floor
Exact ce am zis surprise Asti care stau sa invete nu umbla cu prostii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu nu umblii cu nimeni laughing. nici inteligent dar nici prost.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa e.
Nu prea am prieteni.
Nu stiu sa imi fac laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi amintesti de o fata dintr-un film. " pai m-am saturat sa imi inchid 3/4 din creier cand vreau sa vorbesc cu cineva" laughing. eu nu am nici unul si o duc foarte bine, asa ca nu e problema

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e rau crezand asta? fetelor le place sa-si bata joc de un baiat adora asta

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

"Ce e rau crezand asta?" la ce anume te referi cand spui asta?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ce fata nu si-ar dori un baiat care vorbeste frumos si este grijuliu?" Destul de multe, adica marea majoritate aveti alte criterii.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Fiecare e diferit, asa ca fiecare are diferite criterii.
Ma rog, mai exista comunitatea aia ''blonda'' care vor sa aiba un baiat cu bani, muschi, sa fie inalt, sa aiba 2-3 masini, sa spele, sa gateasca, sa aiba trasaturi frumoase etc sau care vor sa aiba o fata cu forme binedefinite, slaba si sa faca lucruri josnice.
Pe langa comunitatea asta vin oamenii diferiti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dar si acei "diferiti" se amesteca asa bine printre cei "blonzi" ca nu faci diferenta. nu poti zice, aaa pe aia o duce capul la mai mult, pe restul nu le mai bag in seama. trebuie sa cauti nu gluma laughing
tu cum esti narcisista (laughing ) multi ar zice ca doar esti cu nasul pe sus, vezi, nu faci diferenta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa fi narcisist este pacat, iar eu nu sunt narcisista.
Nici macar nu ma cheama Narcisa.
Nu sunt cu nasul pe sus, selectez oamenii foarte atent si le spun parerile mele sincere big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

La faptul ca acel baiat va considera ca toate sunt la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oh, incep sa-mi amintesc cu cata nerusinare ma numise virgin frustrat cu probleme psihologice acea pantera albastra anonima acum cateva luni din punctul asta de vedere. Apara un tembel, care de abia ce facuse 18 ani a si turnat un bebe, care a continuat sa puna numai intrebari de iti starnesc mila la "maturitatea" si "inteligenta" care-l caracterizeaza in viata lui patetica.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai stii tu ce se zice despre fete de genul. alea are te injura si te ocolesc de fel te plac, ce stii tu laughing. daca iei iei un "eronat" din nou sa stii ca te place tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, man. Ea era fata cumsecade prin 2010-2011. Nici n-o mai recunosti daca-i citesti postarile de atunci. Avea alt comportament, caracter. Acum daca iti arata ca o are pe tine, pai o are. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiecaruia i se urca la cap gradele, suntem oameni pana la urma. multi youtuberi am vazut, imi placeau cand erau "mici" la 20 50 de mii de oameni. cum au trecut de 2 3 sute de mii, au inceput sa se schimbe. sa se prosteasca sa aiba fite de mare vede si restul si am incetat sa ii mai vad. asta e. poate crede ca e cineva pe aici laughing. dar daca ar pleca nu e ca duce careva lipsa. ca si cum as pleca eu sau tu sau oricine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arata-mi un singur om care nu e ipocrit!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite-ma! tonguehee hee big grin Am si emotii, de aici si abuzul acesta de emoticonuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acum serios, tu ai vazut raspunsul mai sus c-un rand de-al tau?

,, Ne place sa fim critici.Asta e adevarul.Ai salvat 5 oameni de la moarte? Nu ca...Ai guleru' stramb.Esti praf! Cam atat de ridicoli suntem uneori." - Sociopat.
Deci nu cunosc userul, nu ma bag acum sa laud insa in ceea ce-i priveste raspunsul sau de la aceasta intrebare, ei bine, spun ca, dintre toti, a fost cel mai sincer.Citeste-l si reciteste-l tongue big grin ^_^...ups! iar emotiile astea laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oamenii care nu cred despre ei ca ar fi ipocriti sunt cu o treapta evolutiva mai jos decat cei care recunosc asta. Cei care o recunosc au macar luciditatea sa se analizeze.

Nu ma recitesc decat pe mine. Iar respectivul nu a facut decat sa prezinte una dintre miile de situati ce denota ipocrizia, nu e ca si cum ar fi descoperit antibioticele pentru a doua oara. Exemplul ar fi putut fi mult mai interesant, nu doar o situatie exagerata de dragul argumentarii.

Daca mai folosesti emoticonuri o sa te strig Gheila!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oamenii care nu cred despre ei ca ar fi ipocriti sunt cu o treapta evolutiva mai jos decat cei care recunosc asta. Cei care o recunosc au macar luciditatea sa se analizeze. - de acord.

Daca mai folosesti emoticonuri o sa te strig Gheila! - din fericire pentru mine, ignoranta mea n-a mai auzit de acest termen (nici macar nu voi verifica, asa confort pe mine) pana acum, asa ca da-i inainte, nu te sfii, tot tu visezi urat la noapte.
Tocmai ce eram pe punctul de a iesi de pe tepeu, dar am asa o placere sa te citesc ca nu m-am putut abtine.

P.s.: emoticonurile alea stupide sunt acolo c-un motiv, ca stiu ca te sacaie la modul general.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din moment ce ai atras atentia asupra emoticonurilor, in primul comentariu, era evidenta menirea lor, nu e nevoie de "PS-uri".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Teach me master, teach me : ))

| cristinela4 a răspuns:

Aș zice că pe acest site nu este relată, sau mai bine zis vizibilă toată mizeria asta! Un lucru este cert fiecare își începe viața sexuala cînd dorește, deși e prea devreme sau prea tîrziu!

| maria14142 a răspuns:

Fiecare cu parerea lui...acum,adica daca el considera ca e molau ca ii e rusine, eu nu cred ca este adevarat! fiecare cu parerea lui.