| ccnv a întrebat:

E ceva gresit sa simt o placere intensa cand ma uit sau fac chestii sadice? Mie nu mi se pare, dar ma gandesc ca poate am eu o problema. Sadismul e pentru mine ceea ce sunt filmele porno pentru unii.

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Ti-as zice ca ar fi o idee buna sa iti canalizezi "talentul" in ceva pozitiv,sa ramai la chesti marunte, nu ai sa poti, asta fiind si el un alt viciu, vei fi nevoita sa "progresezi" la alte "animale" mai mari, iar asta...iti va aduce satisfactie doar pe moment.
Toti avem aceste instincte animalice, unii mai mult altii mai putin, care ne indruma la a face anumite chestii nu tocmai acceptate de societate, incearca sa reduci daca nu vrei ca acest viciu sa iasa de sub control, altfel...pe termen lung...bineinteles ca stii si tu.

16 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Tu o consideri o problema?

| ccnv explică (pentru RockNbeer):

Nu,dar unele persoane mi-au zis sa nu mai omor animale.

| ccnv explică (pentru RockNbeer):

Pai...cum as putea canaliza asta in ceva pozitiv? Imi place Dexter, dar nu cred ca ar merge sa omor criminalii, aceste "pofte" vin de la sine (de obicei des si in cele mai aiurea momente).

| RockNbeer a răspuns (pentru ccnv):

Hmm...am o lista cu niste persoane...laughing.
Daca aceste "pofte" nu sunt constante, nu vad cum ai putea face ceva in cazul asta, poate doar sa inveti sa te stapanesti, sau poate o viitoare cariera la morga, asta in cazul in care doar imaginile iti potolesc "setea".

| ccnv explică (pentru RockNbeer):

Meh,mie mi-e sa nu devina mai rau, am fost asa de mica... Oricum am invatat sa traiesc cu asta.

| RockNbeer a răspuns (pentru ccnv):

Ti-as zice ca ar fi o idee buna sa iti canalizezi "talentul" in ceva pozitiv,sa ramai la chesti marunte, nu ai sa poti, asta fiind si el un alt viciu, vei fi nevoita sa "progresezi" la alte "animale" mai mari, iar asta...iti va aduce satisfactie doar pe moment.
Toti avem aceste instincte animalice, unii mai mult altii mai putin, care ne indruma la a face anumite chestii nu tocmai acceptate de societate, incearca sa reduci daca nu vrei ca acest viciu sa iasa de sub control, altfel...pe termen lung...bineinteles ca stii si tu.

| Krokodil a răspuns:

Nu esti singuru/singura.

| Firetears a răspuns:

Probabil că nu, atâta timp cât pe tine te face să te simţi bine nu e considerată o problemă, dar ai grijă să nu se ajungă la ceva mai rău, doar zic, părerea mea...
Baftă!

| UtilizatorulN a răspuns:

Nu poate fi gresit... asa ai fost influentat sau pur si simplu te-ai nascut cu o placere mai ciudata... dar cat mai des intalnita. big grin Stai linistit, trece in viitor, mai spune o rugaciune.

| ccnv explică (pentru UtilizatorulN):

Neah,pierdere de timp.

| UtilizatorulN a răspuns (pentru ccnv):

Cum spui tu... big grin

| ccnv explică:

Super. Chiar aveam nevoie, cele vechi s-au cam tocit si au ruginit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ccnv):

big grin Mie unul ca sa fim si seriosi mi se pare un lucru cam ciudat totusi

| ccnv explică (pentru anonim_4396):

Da,dar e greu de controlat. La fel cum e atunci cand drogatii isi injecteaza substantele placerii in artere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ccnv):

Dar tu te tai sau alte chesti din astea sau iti place doar sa le faci altora chestii sadicehappy?

| ccnv explică (pentru anonim_4396):

Nu,doar altora.
Sadic = persoana care obtine satisfactie atunci cand provoaca suferinta altora.
Masochist = persoana care obtine satisfactie atunci cand isi provoaca singur suferinta.

| gabydf a răspuns:

Eu zic ca e in regula..toti avem ciudateniile noastre.dar ai grija cand faci chestiile sadice sa nu ajungi la rani corporale.big grin