| 2Low a întrebat:

E mai bine sa mergi pana la capat sa stii ca pierzi sau e mai bine sa renunti?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Incapatanarea dusa la extrem, atunci cand deja esti sigur de nereusita, se numeste prostie.

10 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Toti facem ce credem ca e mai bine pentru noi. in momentul in care esti constient ca nu merge cum vrei tu si doar de pierdut ai, e bine sa te opresti. e logic! doar trebuie sa te gandesti un pic

| Lαrisα a răspuns:

Daca nu ai nimic de pierdut ar trebui sa nu renunti. E mai bine sa mergi pana la capat.

| Jokyo a răspuns:

Daca stii ca vei pierde sigur e mai bine sa renunti dar daca nu-s tii sigur merita continuareatongue

| Sly a răspuns:

Mergi pana la capat!
Chiar daca vei pierde ce stii, vei castiga ce nu stii.

| DooM a răspuns:

Daca nu mai ai nimic de pierdut in momentul respectiv poti continua pana la capat chiar daca vei pierde, dar daca ai ceva de pierdut... eu zic sa renunti.

| Anonima240 a răspuns:

Daca stii ca pierzi renunta.
Daca nu mai ai nimic de pierdut continuua.

| andreimrm a răspuns:

Depinde si la ce anume te referi, dar daca stii de la inceput ca ai sa pierzi ce rost mai are sa mergi pana la capat?

| Alex_Alexutzu_1995 a răspuns:

Eu zis sa nu renunti chiar dca ai sanse mici la castig, nu uita ca toti sunt premiati daca te referi la concursuri. Daca te referi la persoane nici la alea sa nu renunti. Daca acea persoana vede ca nu renunti o sa se lase purtata de val in fata vointei tale de neclintithappy

| lucyheartfilia06 a răspuns:

Orice ar fi e mai bine sa continui, chiar daca pare pe moment ca o sa pierzi asta nu inseamna neaparat ca o sa si pierzi.
Trebuie sa mergi pana la capat pentru ca atata timp cat nu s-a terminat mai ai inca sanse de a castiga, si poate aparea tot timpul o scapare.
Daca renunti nu faci decat sa-ti elimini orice sansa de a castiga.
Si chiar daca pierzi vei castiga experienta si iti vei cunoaste mai bine slabiciunile si ca sa le poti face sa dispara.