| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că barbații sunt intimidați de fetele deștepte și, mai ales, virgine, preferând să aibă relații doar cu proaste superficiale care le cad pradă ușor?

52 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de varsta,experienta personala

pana cand te maturizezi vei face multe greseli in viata, la pubertate am vrut doar sex,aventura apoi dupa ce am simtit iubirea, am observat ca fetele nu sunt doar obiecte sexuale,am si suferit, am si dezamagit,alti mau dezamagit, depinde de maturizarea fiecaruia sa stii, in prezent pun cel mai mult accent pe sinceritate,degeaba e frumoasa, inteligenta, amuzanta daca e mincinoasa adio, pun foarte mult accent pe asta, cred ca ar trebui fiecare sa punem accent pe asta, urasc minciuna, ipocrizia, ignoranta, prostia

| RAY a răspuns:

Ai dreptate, asa nu te lasa

| RAY a răspuns:

Esti o persoana religioasa?

| Drimmero a răspuns:

De ce generalizezi?

PS Iar circoteca de 2 lei aici pe site?

| minrest a răspuns:

Cel mai probabil este ca un barbat, despre care nu stim altceva, sa aiba preferintele mentionate de tine; majoritatea barbatilor, constient sau nu, au aceste preferinte.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Relax, e doar sex laughing.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Sigur, dacă tu gândești doar prin intermediul vaginului, e doar sex. :d

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Ce bine ca unii inteleg ca #nuedoarsex.
Se confirma ce zic eu, ca exista doamne si...

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Asta trebuia să fie o jignire? laughing

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Doamne fereste, n-ar indrazni.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Încep sa cred ca avea dreptate cineva când spunea ca ești lesby si ca te-ai îndrăgostit de mine rolling on the floor
Crede-ma, sunt naspa in realitate. Urata si pitica. Sparg oglinzile.Focuseaza-te pe altcineva.

| Plato a răspuns:

Faci si tu greseala asta teribila: generalizezi. Pune, rogu-te, un "unii" inainte de "barbati".
Cate hiene ai vazut sa vaneze elefanti sau girafe? Dar cati lei ai vazut sa le vaneze? Ceva mai multi, nu?

Normal ca, daca esti un barbat mediocru, nu-ti place sa fii "outsmarted" de partenera cu fiecare ocazie. De asemenea, nu vrei nici pe una sa te plimbe luni de zile pana sa faceti sex, ca in ingusta-ti minte sexul inseamna penis-vagin si atat, ca rednecks aia care o fac pe camp, cand si cu cine apuca, inclusiv incest.

E clar ca exista cu.rve si doamne, e clar ca exista ratati si domni. Femeile nu sunt nicicum, barbatii nu sunt nicicum. Exista n si n de tipologii, atat de femei, cat si de barbati.
Sociologia nu e tocmai matematica.

In schimb, un barbat emancipat, ar simti o repulsie fata de o femeie ce se lasa usor, ca-si da seama de ce neam e si n-are nevoie. Se cheama stima de sine.
Marius a avut mereu la indemana varianta foarte usoara si rapida: Eponine. Totusi, daca-mi amintesc bine, nu s-a lasat dus de val. Si, din nou, daca-mi amintesc bine, parca nici nu a regretat.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Hm,atunci norocul meu ca la mine nu exista nici măcar o prima întâlnire laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti mai jos decat iadul? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Nici nu-ți imaginezi

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vulpea când nu ajunge la struguri, zice că sunt cu-rve.

| Emma30555 a răspuns:

Nu este adevarat. In plus barbatii adevarati vor relatii cu femei destepte si educate. Baietii probabil prefera virgine pentru ca e o diferenta dintre o virgina de 18 ani si una de 28. Nu zic nimic rau despre virginitate, nici eu nu mi am inceput viata sexuala devreme dar viata mi-a denonstrat ca prejudecatile sunt pentru oameni inchisi. Valorile tin de suflet, tin de gandire. Daca ai o minte libera si fara prejudecati, fara sa judeci cum sunt ceilalti esti mai fericit. Eu acum daca as intalni un tip cu pretentie de a avea virgina l as considera misogin

| Endoryus a răspuns:

La concluzia asta ai ajuns dupa ultima intrebare?

| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

Consideri că greșesc undeva?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Faci generalizari eronate, baieti pun accent pe aventuri, cand devi barbat matur pui accent pe incredere, parerea mea

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca nu gresesti mai sus? Nu faci casa cu una usoara dar nici cu una virgina. Ci cu una trecuta prin viata. Prin bine si greu. Mai mult nu ma intind ca am impresia ca ar fi o pierdere de timp.

| Endoryus a răspuns:

Dupa toate comentariile de mai sus, tin sa cred ca incurci persoanele. Ceea ce am zis mai sus de virgine. Frustrarile apar in timp, de asta nu e nimic de apreciat la ele. Posturile mai sus doar afirma parerea mea.

| Algo098 a răspuns:

Asa cred si eu ca sunt intimidati rau de tot de fetele virgine si destepte si prin urmare acestea din urma ajung sa ramana fete batrane. Totusi, si desteapta si virgina simultan, e cam greu de gasit - rara avis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leii sunt tot lei și hienele tot hiene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"care le cad prada usor"
astEptarea inseamna doar bataie de joc, o fata desteapta stie din primele intalniri daca el e alesul si o sa faca sex rapid si cu el o sa ramana.
Nu in general conteaza caracterul, nu inteligenta ci sa fie mai ok ca si majoritatea la caracter.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, pe dracu'.
Da' de unde chestia asta cu "sexul rapid"? De ce ar trebui sa faca "sex rapid"? Si nu ma refer la durata actului.
Nu e relatie pana nu fac sex, sau cum?

Smr de mai stiu cum sa vorbesc cu tine, ba esti Dragnea, ba esti Orban.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

"Nu e relatie pana nu faci sex"
Pai cam asa sta treaba. In multe cazuri

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia doar relatie nu mai e, daca asa sta treaba.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mincinoasa e aia, ce misto am facut, ca nu i-am crezut povestea, iar acum vorbim, de ce vb cu mine? daca as fi asa rau

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce ma? Despre care vorbesti? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Realizezi ca tocmai le-ai insultat pe toate femeile "nevirgine"? laughing
Crede-ma ca himenul nu-ți asigura un iq de 3 cifre. Daca fac sex de la prima întâlnire înseamnă ca sunt o proasta superficială care cade prada ușor? Poate in mintea ta.Esti virgina la 22 de ani pentru ca ai anumite defecte, vizibile sau nu, probleme de socializare, probleme cu încrederea in sine.Lasa scuza aia cu "standarde inalte". Pentru sex nu e nevoie de 3 doctorate.Dar chiar si având in vedere considerentele tale tot ti-ai găsi bărbați pe "măsura", ca nu ești Einstein.Pana si pe-aici sunt câțiva cu care ai putea face sex lejer si nu ma refer la aspect. Daca cauți, găsești.Asta dacă ești in stare sa-i faci sa fie interesați de tine.Dar evident nu ești. Daca stai prost la aspect, se poate rezolva.Compensa.Daca ești praf la caracter, e numai vina ta.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

"Daca fac sex de la prima întâlnire înseamnă ca sunt o proasta superficială care cade prada ușor? "
- Da, exact asta inseamna. happy

| Alnisgiyg102 a răspuns (pentru anonim_4396):

E virgină probabil pentru ca nu s-a lăsat dusa de nas. Nu din cauza defectelor, pentru ca toți avem defecte. Nu te poti culca cu un băiat de la prima întâlnire asta daca ai stima de sine. Daca o faci atunci esti luata drept femeie ușoară sau curva mai pe scurt.

| anonim_4396 explică (pentru Alnisgiyg102):

Sigur ca poti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi sigur că poți. Lipsa ta de stimă de sine ți-o permite, nu e problema nimănui că nu dai 2 bani pe imaginea ta.
Să nu te miri de ce vei ajunge vorbită pe la colțuri, arătată cu degetul, ostracizată din orice cerc de cunoștințe.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai grave probleme dacă crezi că poți atrage pe cineva ca mine. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am cu cine sa ma cert in realitate sad

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Naspa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ti-am mai zis sa nu te mai certi p-e aici sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești gelos ca nu ma cert cu tine?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cu mine intot-deauna.
Nu inteleg de ce te iei de tipa asta. Virginitatea este un avantaj pentru ea de fiecare datã, indiferent cum ar fi.

Ca barbat care ai incredere in tine iti impui niste asteptari de la ea sa fie tânara/virgina/fertila si buna ca si caracter(nu aroganta) nu una care si-a ars/o cu oricine, multi fiind looseri.

Tu ce ai in Arsenal in afara de seductie/manipulare/aroganta? Astea sunt doar aiureli.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ești tu in măsura sa-mi spui ce-si impune un bărbat cu încredere in sine, nu?
Dacă ai încredere si nu ți-e teama ca o sa fii comparat nu vrei virgine.Prea multă bataie de cap inutila.
Sarcasm.Mai am si asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai da prea multa bataie de cap. Eu nu sunt tipa nu am temeri din astea, poate tu si de aia porti ciuda pe orice virgina care misca. Mai ca le-ai jumuli de vii.
Nici macar aroganta nu esti doar ataci crezand ca ii naspa la adresa ta. Dar de fapt de la tine a inceput totul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda,sunt geloasa ca ele au ce n-am eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hah asta as putea sa inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce generalizezi si vorbesti in numele tuturor?
Esti vocea tuturor oamenilor? laughing
Daca esti prost, normal ca nu vrei una mai desteapta ca tine. Iti iei una proasta si cand ii zici, "yete ce stiu sa fac, stiu sa bat un cui, si sa schimb un bec." sau mai stiu eu, si sa te aplaude aia 3 zile pentru ce-ai facutlaughing
Cat despre virgine, astia tineri, n-au o problema cu asta, si cei mai trecuti de 25 de ani care au avut prietene virgine, nu vor mai vrea sa aiba de a face cu una, sa stai sa te chinui, cu tipete si plansete, cu au, cu stai ca ma doare, ci va alege pe cineva care nu e virgina, ca e mai usor, si nu e nici asa mare chinuiala happy
Tu vrei sa intrebi pentru tine, si ca sa nu para ca esti un veirdo, o da cu barbatii, si fetele, la general, ca sa pari ca faci parte si tu dintr-o categorie, si nu esti singuru. laughing
De ce ai fi intimidat de o virgina? Ca te chinui la ea 2 ore, eu as fi sarit peste ele cu totu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Barbatii fug de virgine pentru ca sunt mofturoase ca niste copii de 5 ani se poarta de parca ar trebui venerate pentru ca nu stiu sa faca nimic cu puta lor.

| GirlOnline81 a răspuns:

Diferenta dintre o virgina si o "proasta superficiala" este ca una dintre ele isi impune in termeni clari si categorici ce accepta si ce nu accepta. Ghici care e una si care e alta.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu are rost sa ies la intalnire cu o tipa care o mananca grija ce nevoi si asteptari are un barbat si cum poate face cat mai inaccesibile acele nevoi masculine, concomitent cu asigurarea propriilor nevoi feminine din partea barbatilor. Astfel de specimene de femei, trebuie evitate, ca ciuma. Cand "inteligenta" feminina se rezuma la a manipula, impune abstinenta sexuala, unui barbat, atunci da, ma feresc ca de ciuma de astfel de femei. Pana la urma tot tu esti aia frustrata, pentru ca tu plangi ca nu te aleg pe tine, si aleg pe alta, mult mai naturala, mai placuta, mai simpla, mai nimfomana. Daca tu nu esti esti dispusa sa oferi unui barbat putinele lucruri care le asteapta dintr-o relatie, dar te astepti ca barbatul sa-ti ofere multiutudinea de nevoi feminine, atunci da, ma feresc de tine ca de ciuma.

O relatie trebuie sa fie si in interesul barbatului ca sa existe acel tango IN DOI. Nu e ca si cum nu am eu ce face cu timpul meu liber incat sa intretin o relatie cu o femeie care isi face unicul scop in viata innaccesibilitatea sa pentru un barbat, sau ingreuneaza cat mai tare si pe o perioada cat mai lunga acele nevoi masculine.

| Dece5 a răspuns:

Depinde de barbat si ce preferinte are. De exemplu eu ma simt atras de femeile mai greu abordabile, sofisticate si chiar fitoase.

| DePeTarnave a răspuns:

Oricarui barbat ii place o femeie supusa si docila care sa nu l streseze prea mult. nu e logic?