| Roland99 a întrebat:

De ce fetele sunt mai proaste ca barbatii?

Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

Ai definit curajul ca o calitate, discutabil. Oricum ar fi, nu cred ca a ii spune unui om in fata tot ce te deranjeaza la el se cheama curaj, se cheama lipsa de diplomatie. Asta e una din lipsurile esentiale ale barbatilor, nu realizati cand incepeti sa calcati in picioare sentimentele cuiva.
Raspunsul dat mie pare mai mult sexist decat realist.Nu poti sa spui ca exista vreo diferenta intre barfa femeilor si cea a barbatilor..In orice context asa-zisa "barfa" are rolul de ati intari sau forma convingerile despre o anumita persoana. Apreciez insa ca ai renuntat la insultehappy.
Referitor la explicatia data de tine: zicea Einstein ca toti suntem in felul nostru genii, daca judeci un peste dupa abilitatea lui de a se catara in copaci va trai toata viata crezand ca este prosthappy.Asa ca in loc sa cauti toate lucrurile la care femeile nu se pricep si sa le judeci in conformitate, cauta si vei gasi destule domenii la care ne pricepem.E nevoie doar de un gram de bunavointawinking.
Again, hope I helped.happy

15 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Intr-adevar din punct de vedere financiar/economic fetele sunt mai "proaste" fiindca isi bazeaza alegerile pe sentimente.Hai sa nu uitam insa ca si barbatii sunt la randul lor mai "prosti" din punct de vedere emotional si social.
Nu vad insa cum cuvantul "prost" s-ar potrivi in context. Suntem diferiti fiindca functionam pe hormoni diferiti si fiindca societatea ne trateaza diferit, hai sa nu fim atat de inchisi la minte, definind tot ce e diferit drept "gresit" sau "prost".
Si acum, ca sa nu ramai "prost" in fata subiectului o sa iti explic si asta.Deobicei fetele merg impreuna la baie fiindca vor sa barfeasca pe cineva din incaperea initiala.happy
Hope I helped.winking

| Roland99 explică (pentru CandyTetris):

Ok, vezi, barbatii barfesc si ei dar nu ca unele femei.

| Roland99 explică (pentru CandyTetris):

Bravo, in sfarsit cineva care gandeste corect.

| CandyTetris a răspuns (pentru Roland99):

Ai definit curajul ca o calitate, discutabil. Oricum ar fi, nu cred ca a ii spune unui om in fata tot ce te deranjeaza la el se cheama curaj, se cheama lipsa de diplomatie. Asta e una din lipsurile esentiale ale barbatilor, nu realizati cand incepeti sa calcati in picioare sentimentele cuiva.
Raspunsul dat mie pare mai mult sexist decat realist.Nu poti sa spui ca exista vreo diferenta intre barfa femeilor si cea a barbatilor..In orice context asa-zisa "barfa" are rolul de ati intari sau forma convingerile despre o anumita persoana. Apreciez insa ca ai renuntat la insultehappy.
Referitor la explicatia data de tine: zicea Einstein ca toti suntem in felul nostru genii, daca judeci un peste dupa abilitatea lui de a se catara in copaci va trai toata viata crezand ca este prosthappy.Asa ca in loc sa cauti toate lucrurile la care femeile nu se pricep si sa le judeci in conformitate, cauta si vei gasi destule domenii la care ne pricepem.E nevoie doar de un gram de bunavointawinking.
Again, hope I helped.happy

| Regizorul a răspuns:

Sunt mai proaste ca sa ne placa pe noi barbatiihappy
Si sunt mai frumoase ca sa le placem noi pe ele.

| Roland99 explică (pentru Regizorul):

Dar femeile nu sunt proaste voit, ele asa sunt din nastere. si acum vin si te intreb, cine a fost prima data? barbatul sau femeia?
barbatul? CORECT toate se leaga intr-un fel si astfel tragem concluzia ca femeile sunt mai ____ ca barbatii(nu mai folosesc cuvantul ca se supara *doamnele*.

| Skm a răspuns:

Pe baza cărui studiu pui această întrebare?! straight face

| Roland99 explică (pentru Skm):

Nu s-a facut nici un studiu dar am pus aceasta intrebare pentru ca nici o femeie din lume nu are nici o functie f. importanta; in majoritatea cazurilor femeile fac accidente de circulatie; tot in majoritatea cazurilor ele se intorc la barbati
mai sunt multe alte cazuri(da ce merg impreuna la baie?) dar nu imi vin in minte

| Skm a răspuns (pentru Roland99):

1.Nu au funcţii importante pentru că societatea contemporană are o concepţie învechită şi discriminează ÎNCĂ femeile.
2.Majoritatea cazurilor de accidente?! ZĂU?! Pentru că sunt 3-4 cazuri, gata, toată lumea şi-a format un stereotip în gândire: femeile conduc prost raised eyebrows. Total eronat.
3. Se întorc la bărbaţi pentru că au acel tip de comportament afectiv, pentru că de la ele se aşteaptă să fie „ascultătoare", emoţionale, interesate mai MULT de ceea ce simt, vor, doresc ceilalţi.
4. Merg împreună la baie? Şi? Îţi doreşti să mergi împreună la baie cu un bărbat sau de ce te deranjează asta?hee hee

NU există diferenţe semnificative între sexe referitor la IQwinking

| Roland99 explică (pentru Skm):

Nu ma derangeaza dar mi se pare ciudat, nu puteti merge singure, va trebuie insotitor

| Myssteriusthanlife a răspuns (pentru Roland99):

Da ce te oftici ai vrea sa te ia pe tine in baia femeilor sa le tii poseta?batting eyelashes

| Roland99 explică (pentru Myssteriusthanlife):

Nu ma oftic dar pot sa mearga singure la baie si daca merg ca sa barfeasca (cum a spus CandyTetris) tot nu mi se pare ok pentru ca decat sa barfesti un om pe la spate mai bine ii spui in fata ce ai sa-i spui. si de aici reiese alta calitate a barbatului, CURAJUL.

| Roland99 explică (pentru Skm):

Imagineaza-ti cum ar fi sa conduca o femeie America. ar mai fii prima putere in lume?(bineinteles depinde si ce femeie dar tot nu se poate compara nici cu un barbat)exista si barbati de toata ****(conducatorul tarii noatre) dar tot majoritatea sunt oameni de prima clasa.majoritatea presedintilor, oamenilor de stiinta sunt barbati. de ce nu au trimis oare o femeie pe Luna? pentru ca nu era capabila.

| Myssteriusthanlife a răspuns (pentru Roland99):

Pai de unde stii tu ca ele se duc la baie sa barfeasca rolling on the floor))

poate se duc sa se machieze sau sa isi retuseze machiajul nu mai dati cu presupusul sincer la o femeie nu cred ca i este asa de jena sa spuna in fata {parerea mea} ele cand e de barfit barfeste si de fata cu pers.respectiva rolling on the floor

| Roland99 explică (pentru Myssteriusthanlife):

Daca stiam ca merg sa barfeasca nu mai intrebam "de ce merg fetele impreuna la baie?" dar nu stiu asa am intrebat iar CandyTetris mi-a spus ca merg ca sa barfeasca(de obicei).De la ea stiu eu.
nu, chiar nu merg impreuna la baie ca sa se machieze si am dat raspunsul ei castigator pentru ca mi s-a parut cel mai corect.

| Roland99 explică:

Cand o sa am mai multe argumente ca o femeie e mai desteapta ca o femeie e mai desteapta ca un barbat o sa dau un raspuns castigator