| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este adevarat ca cine sta la capul mesei este seful? Cine sta la voi in familie la capul mesei?

36 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sunt sefa oricum

| gonghy a răspuns:

Nu

| justadream94 a răspuns:

Nu are treaba..cine apuca, nu avem regula

| JocSarafan a răspuns:

Din vechime, cel ce statea în capul mesei era de obicei cel ce conducea spiritual, moral sau fizic, si era intelept, drept si bun happy eu stau in capul meseilaughing)

| Ionut124 a răspuns:

Nu e așa. Masa mea e rotunda. Dar mama cam conduce, tata nu prea. El lucrează în Call Center până la 11 jumate seara. Mama îi pune mâncare și asa în rest el o cam asculta în decizii, adevărul ca el nu prea are idei bune.