| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este adevarat ca cine sta la capul mesei este seful? Cine sta la voi in familie la capul mesei?

36 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Masa are doua capete.Tu la care capat te referi?

| whatevernvm a răspuns:

Sunt sefa oricum

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mie imi place sa stau langa toti.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu staubatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asta-i,suri!
Si eu stau la capatul mesei! laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nimeni.
Mami şi tati stau în aceeaşi parte. Nedespărţiţi.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Păi mi se pare normallaughing)

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Și mie laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Masa are 2 capete?

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aha.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Sunt 2 sefi laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu e niciunul. Poate doar şeful propriei persoane.
Mami cam ia deciziile în general, dar de obicei nu o ascult, spre deosebire de tati.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Tatal meu imi tot zice "Bogdane. Stai cuminte pe scaun! " laughing)

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Lol.laughing Tati nu mi-a zis niciodată nimic. Mami mă stresează din orice.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Facem schimb?

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Neah.Chiar dacă nu ne înţelegem prea bine, nu i-aş schimba pentru nimic. Ştiu că şi-ar da viaţa pentru mine, iar eu aş muri dacă nu i-aş avea alături, deşi uneori îmi vine să îi omor cu mâna mea.laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Tata era sa ma omoare din geseala odata laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Eu era să îi omor de multe ori de spaimă când fugeam de lângă ei la mare, prin magazine sau de la grădiniţă.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Asa faceai?
Abia astept sa iti vad copiii.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce,tu nu făceai aşa?

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

In clasa I m-a tinut mama si adistenta de scaun sa imi faca vaccin.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Coollaughing

| Idkidk a răspuns:

Nu neapărat, depinde cum găseşti locul, dacă e ocupat, te aşezi altundeva, câteodată şi eu stau în capul mesei, şi mama şi tata, toţi.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Masa mea e cam mica si nu ne trebuie una mai mare la bucatarie nu prea mananc impreuna cu familia la masa fiecare mananca cand simte nevoia cand ii e foame si avem doar 2 scaune.
Cred ca e adevarat ca cel care sta la capul mesei e seful dar fiecare familie are moduri diferite de a lua masa impreuna si de a se aseza.

| ShaOfHatred a răspuns:

Nimeni nu sta in capul mesei. Toti stam unul in fata celuilalt.

| syd a răspuns:

Masa mea e hexagonala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu
și bunica mea
nu cred, cel puțin la mine în famelie nu este așe.

| JetBlueJet a răspuns:

Masa mea e rotunda.

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu este neapărat șeful, adică dacă stă mama acolo nu înseamnă că e ea șefa sau dacă stă tata acolo e el șeful. Poate el are grijă de familie, dar nu e șeful. Se pune această problemă când merg niște oameni la un restaurant de fițe, atunci cel care stă în capul mesei este cel mai bogat, sau cel care are cele mai multe relații/putere, etc etc. Și de asemenea, mai există un caz, atunci când cineva dă o petrecere și își invită prietenii la masă. Atunci gazda este cea carte stă în capul mesei.

| justadream94 a răspuns:

Nu are treaba..cine apuca, nu avem regula

| Ionut124 a răspuns:

Nu e așa. Masa mea e rotunda. Dar mama cam conduce, tata nu prea. El lucrează în Call Center până la 11 jumate seara. Mama îi pune mâncare și asa în rest el o cam asculta în decizii, adevărul ca el nu prea are idei bune.

| JocSarafan a răspuns:

Din vechime, cel ce statea în capul mesei era de obicei cel ce conducea spiritual, moral sau fizic, si era intelept, drept si bun happy eu stau in capul meseilaughing)

| gonghy a răspuns:

Nu

| RafaELos a răspuns:

In cpaul mesei stau eu