| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca femeile au o viata mult mai grea decat barbatii? Daca e asa, mi se pare nedrept.

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Nu mi se pare. Nu cred ca-ti face viata mai grea un ciclul menstrual, sau o sarcina. Depinde de caracterul fiecareia. Si, baietii de ce au viata mai usoara?

mira
| mira a răspuns:

Este nedrept, dar majoritatea se resemneaza.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Mai, parerea mea este ca si femeile si barbatii trec prin greu, dar fiecare in felul sau.Nu exista barbat care sa nu sufere, au si ei sentimente.Stiu ca uneori ei pot scapa mult mai repede dar depinde de situatie.Nu cred ca Dumnezeu a lasat ca femeia sa se chinuie mai mult, din contra, ne-a dat un dar si anume acela de a da nastere unei fiinte, acela de a avea fiecare dintre femei la randul sau o inimioara mica in plus.Ne-a dat minunea care respira prin noi si se hraneste de la noi FEMEILE.asa ca sa nu-ti para rau.Acesta este cel mai frumos dar si anume ca esti femeie.Bye bye!

| corina_4591 a răspuns:

Normal ca o au. Gandeste-te noi trebuie sa facem o multime de lucruri, lucruri care ei nu le vor face nciodata. Cel mai important noi dam viata unui sufletel mic care mai tarziu se va face mare, ei pot face asta? Niciodata.Si tot nu ne plangem ca si ei!

| medex3 a răspuns:

Georgi.Sa sti ca eu lupt sa vad de ce suntem mereu noi batute, umilite, tratate ca o carpa. Uite ca acea carpa trebuie sa se ridice si sa ii dea o palma fiecarui barbat in parte ca sa afle ce inseamna o femeie adevarat, sa vada ca si noi avem puterea de a decide in viata.Totul este controlat de barbati.De ce de ei? Pentru ca sunt mult mai "puternici si inteligenti"ca si noi. Ei aduc bani in casa si restul. Oricum cat oi trai o sa lupt ca sa pun femeia pe primul loctongue

| MihaLoveYou a răspuns:

Fetele au mereu un avantaj pe langa baieti, ele se scutesc la sport, etc etc. Dar mie mi se pare ca e mai usor sa fi baiat, fiindca nu duci sarcina, mereu intrebi tu primul "vrei sa fi cu mine", iar fetele mereu asteapta aceasta intrebare, bine in vremurile de azi unele fete le intreaba pe baiesi dar nah. Si mie mi se pare nedrept!

| Kalle a răspuns:

Da stres pshihic

| aney a răspuns:

E adevarat, dar nu te ingrijora, femeile au si o mai mare putere de a trece peste toate. Statisticile arata ca numarul de sinucideri e mult mai elevat la barbati, decat la femei.Asta totusi nu exclude faptul ca exista si barbati puternici din punct de vedere moral. Femeia cade si se ridica...nu ramane mult timp la pamant. Nu are timp. Sunt prea multe lucruri de pus la punct.In plus, femeia are capacitatea de a face tot posibilul ca viata ei sa devina mai usoara.
Invidiati viata usoara a barbatilor, dar fiti mandre ca sunteti femei!

| cristianli a răspuns:

Da sigur, d-aia si media de varsta e mai mare cu vreo 6-7 ani, mai mare la voi decat la noi.

| clauclau_6191 a răspuns:

Nu stiu la ce te referi in special, viata este grea in general, cine a spus ca bani nu te fac fericit precis era falit, in bucuresti femeile au cota mai mare, in ce cercuri ma invart eu femeie este vazuta bine, ex: vinerea, sambata club in fiecare zi in oras la un suc, cafea, Isi schimba iubiti ca pe sosete. Intradevar o duc mai rau femeie care se complac.

| DarkBlood32 a răspuns:

Ai deptate. straight face
Fetele au o viata grea, le vina ciclu, le e frica sa nu fie violate, insarcinate etc.
Of, vroiam sa fiu baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e nedrept.au sarcini multiple si tine de meseria lor de sotii, mamici si gospodine.eu o ajut pe sotia mea si cay ma straduiesc de mult tot mai face ceva in plus. asa ca ma limitez la cat reusesc, si ea e multumita. iar ce face in plus face fiindca ne iubeste si nu se plange. dar nici noi nu santem niste nesimtiti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU, nu este adevarat. DAR, int-un fel da.Barbatii nu stau toata ziua in bucatarie si trebuie sa si aiba grija de copii(mai ales cand ii faci, doare).