| iwanttodestroytheworld a întrebat:

Este bine sa te maturizezi?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Desi e inevitabil, nu e prea bine. Incep grijile, incepi sa gandesti altfel, sa vezi lumea diferit si incepe si stresul ala nenorocit. Mai frumos ar fi daca am ramane copii.

| RAY a răspuns:

Viata te face matur, trebuie sa inveti din trecut si asa te vei maturiza, fara trecut nu exista maturizare

| Drimmero a răspuns:

Nu te maturizezi tu ca vrei, viata te maturizeaza.

| RainmakerX a răspuns:

Depinde de tine...

Pro:
- echilibreaza viata sexuala
- ajuta mult la insomnii
- iti imbunatateste starea de spirit
- ajuta la *autocunoastere*

Cons:
-o sa te simti murdar/a dupa ce o faci *e o chestie relativa... se intampla doar daca ai impresia ca faci un lucru rau*

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu nu. Mai bine sub fusta mamei chiar daca ai 30 de ani.

| pufulescu a răspuns:

Sa gandesti matur este bine, sa fii om matur nu e asa cool cum pare. Ai multe responsabilitati si multa oboseala de infruntat.

| DeathOfDreams a răspuns:

"Don't grow up it's a trap."

| Nitunitu a răspuns:

Este bine sa ramai copil in sufletul tau. Desi trupul isi arata varsta emotia fericirea si rasul tot la fel raman.

Simte-te bine in pielea ta si accepta-te pe tine si atunci iti va fi bine.

Zambeste cand privesti in oglinda si spuneti cele mai frumoase cuvinte.