| chiftelutacrocanta a întrebat:

Este cineva pe TPU care bea alcol doar ocazional? Cum e viata de bautor de alcol ocazional?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cum sa nu fie? Ce, tu ai impresia ca situl asta este doar pentru copilasi?! Bautor ocazional este oricine gusta un pahar de vin, bere, tuica, etc.la diferite ocazii, adica la sarbatori, la zile de nastere, la o cina la restaurant... Adica nu bea zilnic si cantitati mari. Bautor ocazional nu este un stil de viata. Bei putin, te simti bine si gata. Si in nici un caz nu e bine sa se consume alcool de catre minori.Indiferent cat de putin.
Este o intrebare foarte ciudata! Probabil ca esti ff tanar/a.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pune mana si bea laughing)

Eu consum zilnic, dar nu in cantitati mari; nu stiu cum e viata de consumator ocazional, daca ma gandesc putin viata acelei persoane nu se schimba, o cantitate neglijabila de alcool nu influenteaza.

| OldSoul a răspuns:

Pai cum sa fie, bei doar sa fie ceva special, ceva diferit, daca iti intra alcool-ul in rutina zilnica nu prea mai are nici o atractie, si devine doar un viciu prost.
In schimb cand il bei ocazional, te va face sa te simti mai bine, si alte efecte, acum desigur, depinde si de cantitatea consumata.

| RainmakerX a răspuns:

Eu. Cum e viata? Sincer, la fel. Nu mi se pare nimic special.

Eu pot sa traiesc si cu apa. Nu imi place alcoolul. La un eveniment special mai merge dar asa neah. E altfel cand esti alaturi de prieteni.

| JulesDC a răspuns:

Foarte interesanta si plina de peripetii si intamplari amuzante. Desigur cu prietenii potriviti