| GrasulDinPovesti a întrebat:

N-am baut alcol de 25 de zile si ma simt tot mai bine,am mai multa forta in mine si muncesc mai cu chef,beau apa buna si nici nu mai simt dorinta de alcol,vad oameni care beau in crasme dar eu stau liniatit la cafea, stiu ca daca beau voi ameti doua ore si mai mult o sa am de pierdut.Sa fiu bautor ocazional? De ce? Pentru o betie pe saptamana sa imi distrug celalalte zile? Nu mai bine traiesc o viata fara sa astept sa beau in week-end? Eu nici nu cred in week-end,stiu ca toate zilele sunt la fel,daca vreau muncesc duminica daca vreau ma odihnesc luni,nu sunt deloc in conformitate cu societatea, traiesc numai dupa pofta inimii.Mai trebuie sa ma gandesc la alcol sau pot gata sa-l dau uitarii? Mai exista sevraj? Sa mai astept 5 zile gandindu-ma la alcol? Sau sa-l uit sau mai este sevraj si trebuie sa stau mai retras de baruri?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chiftea ce rost au intrebarile irelevante?

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine că nu bei alcool. Mai sigur ar fi să stai departe de baruri deoarece ți se poate face poftă.