| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu beau sa scap de frica si sa am curaj,e vreo problema in asta? Mi s-a acrit de oameni trezi si tristi si plictisitori, asa ca beau zilnic deocamdata, ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Bei zilnic si intri aici pe TPU sa ne innebunesti pe noi. E bine.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Beau pentru că îmi place gustul și pentru că îmi place să fiu mai amețit, parcă nu mai sunt așa mult prezent în această lume.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Dacă ești fericit ești și fără să bei, apropo.

Răspuns utilizator avertizat
| Staind a răspuns:

Printule, esti sigur ca nu esti tu cel trist si plictisitor?

| Skippy223 a răspuns:

E o mare problema in asta. Cand folosesti alcol pentru ca te ajuta, atunci esti cel mai vulnerabil. Incet o sa uiti cum e sa fi treaz. Sa fi dependent de alcool e mai rau decat de unele droguri.
Opreste-te dintr-o-o data, pana nu e prea tarziu. Du-te la un psicholog sau vorbeste cu familia sau prieteni daca sunt.
Pana la urma e viata ta, alcolul e legal, decizia e a ta. Dar raspunsul la intrerbarea "e vreo problema in asta?" este da. E o problema si tu vei suferi.

| Ara997 a răspuns (pentru Skippy223):

Si noi suferim.

| Kostzy a răspuns:

Totul se va transforma intr-o adictie si cu greu vei scapa din asta. Daca oamenii sunt tristi incearca sa ii inveselesti, fii tu acela plin de viata, in centrul atentiei.In stadiul in care te afli nu vei ajunge nicaieri, esti pe marginea prapastiei.Viata este asa de frumoasa, sunt atatea moduri placute de ati petrece timpul.Eu nu cred ca este asa de fain sa mirosi zilnic a alcool, sa vezi totul in ceata si sa te izolezi de toti.Mie sincer mi-ar fi jena de toti, as intra in pamant de rusine, as incerca sa indrept situatia cat mai rapid.