| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca exista doar spatiu, natura si imaginatii solide, imaginatii pe care le putem atinge mai oameni.Ganditi-va,blocurile de exemplu au fost construite pentru ca probabil unii indivizi au avut imaginatii cu blocuri, si erau reale imaginatiile din creierul lor, astazi imaginatiile din creierul lor au devenit vizibile si pentru noi.Realitatea inseamna imaginatie, ma credeti sau aveti argumente impotriva la ceea ce am zis?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Imaginează-ți un aparat de teleportare. Aștept ca mâine să te văd la știri cu premiul Nobel în mână.

| August99 a răspuns:

Cum te gandesti la toate chestiile astea? Da sunt de acord cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Juviia a răspuns:

Pui intrebari prea legate de lume, de ce e in jur,, cum iti vin ideile astea?

| mnbvf a răspuns:

Acele blocuri erau în imaginația lor, apoi ei le-au transpus în realitate, ceea ce le-a făcut vizibile și pentru noi. Dacă nu-și materializau acele gânduri tu nu le-ai fi putut vedea ca o realitate.

| jon987654321 a răspuns:

Esti stresant, pa