| Dan_8062 a întrebat:

Exista in Dictionarul Explicativ al Limbii Romane cuvantul "discriminativ/a"?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Sint unele cuvinte,ca si cel de fata de altfel, care, chiar daca nu sint in dictionar, arata o directie clara si imposibil de interpretat in alte moduri.De ce zic asta? Pentru ca toti gresim si este cu totul lipsit de sens sa-i ceri unui om sa tina minte toate cuvintele dictionarului pentru ca este imposibil.

1 răspuns:
| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

*(Site-ul asta consulta toate DEX'urile existente in lb. rom)

http://dexonline.ro/definitie/discriminativ

Niciun rezultat relevant pentru „discriminativ".

Deci,
Nu.