| soffie a întrebat:

Exista oare fericirea adevarata?[Argumentati]

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fericirea mea se afla in poza de la avatar, vezi in ranking pana se accepta de robot. Altu vede fericirea in prostitutie si alcool... si asa mai departe.

| VladGH a răspuns:

Da... se afla chiar in interiorul tau.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Ea exista insa noi nu reusim sa o gasim deoarece, paradoxal, suntem preocupati ca vom trai fara sa fim fericiti. Prietenia, iubirea, linistea spirituala si materiala, astea sunt lucrurile care ofera fericirea dar doar daca sunt echilibrate si combinate. Nu ne putem astepta ca o situatie materiala buna sa ne ofere fericirea sau niste prieteni sau rudele. Fericirea o gasim atunci cand traim in armonie cu noi insine si cu ceea ce se afla in jurul nostru.

| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

Fericirea adevarata chiar exista.Depinde de fiecare, pentru ca nu pentru toti oamenii fericirea adevarata este vazuta intr-un anumit fel.Pentru unii oameni fericirea adevara este langa persoana iubita, langa familie, parinti, pentru altii fericirea se poate ascunde sub un simplu zambet sau o ceasca, calda de ceai sau de cafea intr-o zi rece de iarna. Fericirea difera de la caz la caz, ceea ce este important este ca unii oameni vad fericirea in cele mai nesemnificative lucruri, pentru isi traiesc viata fara inhibitii si fara frica tinand capul sus.Aceasta este parerea mea, putem fi fericiti indiferent de greutatile pe care le intampinam in viata.Aceasta este parerea mea.o seara frumoasa! happy

| kata9kata a răspuns:

Fericirea adevarata exista in simplele obiecte (sau persoane) de zi cu zi