| agent134 a întrebat:

Fac un proiect la romana si vreau sa ilustrez relativitatea. Pentru voi, ce inseamna fericirea? (precizati si varsta va rog)

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Fericirea pentru mine inseamna sa ai ceea ce-ti doresti. E drept, nu totdeauna putem avea tot ce vrem, dar intr-o oare care masura, daca ne straduim putin...
Pentru mine, a fi fericit inseamna sa ai o familie minunata, cu niste parinti care sa fie mereu alaturi de tine si sa te sprijine la bine si la greu; niste prieteni buni, in care sa te poti baza mereu; o persoana numai pentru inima ta, care sa te alinte, sa iti fie aproape in cele mai grele momente sa te stranga in brate si sa-ti dea cele mai bune sfaturi cand esti intr-o situatie dificila; sa ai o situatie materiala ok, adica sa nu fii mare bancher, dar nici ultimul om de pe strada. Cam astea. big grin

| Cupcake a răspuns:

Fericirea pentru mine este atunci cand sunt incojurata de persoanele dragi, cand ma inteleg bine cu toata lumea, cand dau sfaturi bune si in cele din urma aflu ca au avut efect, cand cineva e mandru de mine pentru un lucru pe care l-am facut. Fericirea pentru mine consta in fiecare dintre aceste lucruri si in multe altele.17

| Alina570 a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred ca fericirea este un exemplu bun pentru a demonstra relativitatea. Poate bucuria sau veselia, dar nu fericirea, deoarece fericirea este constanta, exista sau nu exista indiferent de factorii exterior. Fericirea este o stare naturala a tuturor si singurul lucru care o produce este acela de a fi in viata. Fericirea este un cod inscris in creierele noastre. Uneori, cand trecem prin perioade grele, suntem tristi dar inca mai suntem fericiti. Cel putin asa sunt eu.

| RockOnGals a răspuns:

Fericirea pentru mine inseamna sa am prietenii alaturi de mine. Cu ei merg in diferite locuri, glumim, facem misto de oamenii din mijloacele de transport, discutam vrute si nevrute, mancam protii in timp ce ne uitam la filme si impartasim opinii despre lecturi.
De asemenea ma consider fericita atunci cand dorm, mananc ce imi place in timp ce ma uit la emisiunea mea preferata, citesc, admira o pictura sau un peisaj ce ma incanta, si dansez sau ascult muzica care imi place la nebunie(metal sau rock)

| TeodoraC a răspuns:

Hey! Pentru mine fericirea este una din starile de spirit cele mai frecvente traite, dar in ciuda acestui lucru de fiecare data este ceva nou, vine intr-o diferita forma. Cand sunt fericita cu adevarat am un zambet stupid pe fata sau rad cu gura pana la urechi, asa ca sunt foarte comica si molipsitoare. Fericirea nu inseamna sa ma simt doar eu bine, ci si apropiatii mei.
Nu stiu cu ce te ajuta varsta, poate doar daca o folosesti ca punct de referinta. Am 15 ani.
Sper ca te-am ajutat! happy