| stephie21 a întrebat:

Femeie la volan. Cand vedeti o femeie la volan care se avanta in trafic ca un barbat aveti ganduri "negre" despre ea? Ce gandesc barbatii cand vad o femeie la volan?

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Am luat parte la cateva discutii intre barbati, pe tema "femeile la volan", nu va zic cat de revoltata am fost! x-( Spuneau ca suntem foarte incete si ne lipseste indemanarea...desigur,unii dintre ei sunt prea orgoliosi sa admita ca doar suntem prudente.batting eyelashes Daca nu ne-ar mai privi cu discriminare, s-ar observa ca se fac aceleasi greseli in trafic in egala masura! Mai mult, majoritatea accidentelor sunt produse de ei! no talking

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Rar am vazut asa ceva, dar cand vad sunt impresionat. Intr-o zi am vrut sa ajut o tipa sa iasa dintr-o parcare supraaglomerata, avea de facut mai multe manevre, dar nu am apucat sa ii spun nimic. Tipa dadea inainte-inapoi brusc, oprindu-se la fel de brusc la cativa cm de masina alaturata. Ghicindu-mi intentia mi-a zambit dupa ce a iesit, dar pe bune m-a lasat cu gura cascata, cred ca mie mi-ar fi luat timp dublu sa ies din blocajul acela. O alta fata care m-a uimit mi-a fost colega in scoala de soferi si a fost de departe cea mai indemanatica, desi era surdo-muta si simtea masina doar pe baza vibratiilor.
In trafic mi s-a intamplat insa adesea sa ma enervez din cauza unor soferi speriati de bombe, dar m-am calmat imediat dandu-mi seama ca sunt femei...

| stephie21 explică:

Totusi exagerati... noi suntem mult mai prudente la volan decat voi barbatii! Cele mai multe accidente le fac barbatii....nu toti soferii sunt soferi!

| naya a răspuns:

Am provocat mila o data rolling on the floor trebuia sa fac stanga si pe celelalte benzi se mergea bara la bara nimeni nu ma lasa.pana cand un nene cu ditamai masina, m-a vazut mica, blonda si cu mamaliga in geam... ce-o fi zis. uite-te mah la ea saraca vrea sa conduca laughing si mi-a dat voie. dar dupa privire si suras mi-am dat eu seama k ma compatimea laughing acum insa nici blonda nu mai sunt, nici mamaliga nu mai am. dar imi iau decolteu cand conduc rolling on the floor e mai avantajos sa fii femeie la volan.toata lumea se ofera sa te ajute mai repede la o adica.devil

| unromandestept a răspuns:

"femeie la volan, fratilor atentie! unii cu gandul la femeie altii la servodirectie!" N am citat dintr un mare autor asa ca nu cautati in cartihappy "la volan -maximilian & grasuxxl"

| simoSTAR a răspuns:

Nu exista o lege cum ca barbatii conduc mai bine sau invers...sunt atat femei cat si barbati care conduc bine sau mai putin bine... dar cu siguranta, cand un barbat vede o femeie la volan, si aici vorbim de una care "Se avanta in trafic" cu siguranta se gandeste la o liniutzahee hee ...este o provocare pentru ei si dc nu o "amenintare" ha:p

| Tessy a răspuns:

Cred ca este tare din punctul de vedere al barbatilor sa vada femei la volansmug

| vykkusor a răspuns:

Femeile la volan sunt mult mai atente, dar voi barbatii nu exagerati! mai bine mi-ati spune de ce atunci cind vedeti o femeie la volan o priviti intens?

| cris82ro a răspuns:

Pentru simplul fapt ca mai sunt si femei batute in cap la volanlaughing, nu numai barbati, asta nu inseamna ca ele nu stiu sa conduca bine! Io` zic ca sunt femei care conduc mai bine ca barbatii! (testat)

| volt a răspuns:

Iti zic ce gandesc cand vad o masina parcata aiurea, sau o masina care iese din intersectie brusc, sau o masina care e gata sa faca accident : "SIGUR E FEMEIE". trec pe langa si cand ma uit, culmea...chiar E FEMEIE happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti zic doar ce am vazut. O gagica la semafor se uita in oglinda si isi dadea cu rimel. Am mai auzit si credeam ca se exagereaza din dorinta de a face misto de femei. Dar acum a vazut eu, aia claxonau disperati in spate si gagica nu mai reusea sa bage in viteza si tot ea injura laughing
Alta stationa in mijlocul strazii si era absorbita de discutia la telefon, in cele din urma unu oprit in dreptul ei, cel de pe scaunul din dreapta ii bate-n geam si zice cind coboara aia geamu nedumerita "cucoana incurci circulatia" si pasarica "da ce ba nu vezi ca mai e o banda, ete mai lasa-ma-n pace" laughing
Astea le-am vazut stind linga masina, pentru ca eram cu bicicleta si am oprit linga ea sa aud conversatia laughing circotasu de mine rolling on the floor
Si mai stiu faze de coma, ca mergind aproape zilnic cu cursiera printre masini, aud multe... laughing
Pe linia continua o gagica astepta sa se elibereze si in spate tranvaiu tiriia de zor ca nu avea loc de ea. Aia gesticuleaza nervoasa sa a stepte, ala nervos ca e linie continua si nu avea ce cauta pe acolo ii varsa o sticla de apa-n cap rolling on the floor
Etc etc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ce gandeste al meu... mi-a dat masina mai puternica...sa ma ajute in trafic si nu se urca in dreapta pentru ca spune ca eu conduc mult prea sportiv...cred ca vrea sa spuna agresiv, dar nu vrea sa fie dur! Dar cu mine nu merge decat in caz de forta majora... dar atunci e destul de ...ametit!