| norisorulpufos a întrebat:

Aveți gânduri negre?
Sau roz?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este bine sa iti exprimi si tristetea alteori bucuria in functei de ce ti se ofera, ca sa fac deliciul celor care ma acuza ca am facut propaganda pro psihiatrii pana acum, de data aceasta vorbele usor rastalmacite de mai sus apartin unui psihiatru cunoscut din Romania.

Cu alte cuvinte cand este de plans plangi cand este de ras-razi cand e tristete fii trist cand e fericire te bucuri.

Problema apare cand manifesti emotii si sentimnete diferite de natura normal comportamentala

Sa iti raspund la intrebare nimeni nu are doar viata roz si nimeni nu ar trebui sa aiba doar viata gri!

Noi facem uneori in asa fel sa ne incadram in una sau in cealalta iar cand e vorba de echilibru si in sitautii roz si in situatii gri

gandurile negre sunt un concept prea urat, nici nu ma gandesc la el, ganduri negre sunt sinonime cu suicidul, asa ceva niciun om normal nu ar trebui sa gandeasca!

Pentru ca viata nu este doar roz cum am zis...asta inseamna ca omul trebuie sa fie capabil sa gestioneze situatii diferite, si care vin in contradictie una cu alta

Daca esti invatat doar cu climat cald, ce faci cand iti va fi frig?
Nu te adaptezi situatiei?

| J0B0MAT a răspuns:

Am gânduri de toate culorile.Momentan albastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În culori minimaliste.

| blairelovesmusic a răspuns:

Am de amandoua.

Răspuns utilizator avertizat
| Simona2024 a răspuns:

Experienta mea de viata, m-a invatat ca e mai bine sa avem ganduri roz, pozitive, pline de optimism. Gandurile negre, si anume cele negative, nu te vor ajuta niciodata. Te vor trage in jos.