| catthshshshs a întrebat:

Fetelor, ce preferati, un baiat uratel, foarte inteligent si cu suficienti bani (sa nu zicem chiar sarac)...sau un baiat frumos, prostut si foarte bogat? big grin

Răspuns Câştigător
| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Pai cand o sa ma gandesc la viitor, la o familie, o sa incerc sa nu dau de prostuti:d, as alege prima varianta, daca e inteligent automat ca o sa isi faca un rost mai bun pe viitorbig grin, parerea meabig grin:*

28 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Cum? Ai pus si frumos si bogat in acelasi timp? Hai maaaa! 99, 99% - 100%. Daca scoteai cuvantul ''frumos'' din a 2 categorie poate lasam procentul de numai 99%, dar asa nici gand.

| psiholoaga a răspuns:

Eu as alege prima varianta. Nu am nimic cu oamenii frumosi sau bogati, dar daca ai spus "prostut", a trebuit sa il exclud. E greu sa ai o relatie fara sa poti purta o conversatie de la acelasi nivel; nu neaparat din fizica cuantica, dar o conversatie de cultura generala. Asa ca il prefer mai putin atragator fizic (pe mine oricum ma atrage personalitatea unui om), inteligent si cu suficienti bani cat sa nu il intretin eu, sa isi plateasca singur un suc, facturile etc. Dimonu, mai usor cu etichetele, ca nu e locul tau sa judeci aici. Fata a pus o intrebare, daca ii mai citeai si raspunsul te dumireai inainte sa pui degetele pe tastatura.

cami
| cami a răspuns:

Prost? Il excudem din start.
Frumusetea trece... prostia ramane, si bani se cheltuiesc big grin

| SweetCandy a răspuns:

Mai sa fie destept, asta e cel mai important! frumusetea... da conteaza si ea, insa sa nu fie un mister care se epileaza sau care sta mai mult decat mine in oglindabig grin si banii,... daca e destept stie el sa ii facabig grin

lolita
| lolita a răspuns:

Nici o variana al meu este, destept, frumos si cu bani laughing

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt "alergică" la prostie... Nu am ce căuta cu un băiat cu care nu am ce vorbi. Ar fi o pierdere de timp... Partea cu aspectul fizic nu contează atât de mult... şi nici banii. Nu ai precizat pentru ce să fie băiatul... să fie prieten, iubit, soţ... Oricum... nu aş avea ce căuta lângă un băiat prostuţ.

| Cryssy a răspuns:

Pai...pentru mine nu conteaza frumusetea prea mult. Si nici banii nu ma intereseaza. Conteaza sa ma iubeasca. In situatie de fata cred ca as prefera prima varianta.

| inna a răspuns:

Nu stiu, ma mai gandesc laughing

| Shery a răspuns:

@sunt_fericita: dimpotriva... mai usor il faci din urat frumos, decat din post destept. ai auzit de chirurgie estetica?!

| Shery a răspuns:

@sunt_fericita: mai greu fara bani, dar nu imposibil... transplant de creier insa... hmmm...

| PauLa.M a răspuns:

Banii nu prea aduc fericirea... dar eu nu pot sta cu un baiat care nu mi place fizic. nu mi face placerethinking grea intrebare oricum laughing
daca as spune ca al 2 lea e perfect as fi materialista laughing
dar sa fim sincere cam asta vrem noi femeile in ziua de azi.
majoritatea

| catthshshshs explică:

Eu spre deosebire de unii dintre voi, as renunta la frumususete in favoarea inteligentei. Si cand am zis uratel nu m-am referit la unul de care te sperii cu parul laughing....Parerea mea...winking

| catthshshshs explică:

Psiholoaga, mi-a placut raspunsul si replica ta

Dimonu, nu sunt "javra omeneasca"... ti-as recomanda sa mai lucrezi la capitolul exprimare si limbajwinking

| www a răspuns:

Sa fie frumos, destept, cu mai putini bani sau cu foarte multi bani, tot una, nu imi da mie banii lui.

| cheloo74 a răspuns:

@dimonu: tu faci parte din categoria care nu a fost enumerata de fata cu intrebarea. Adica: urat, prost de bubui, si sarac.
Eu sunt baiat dar presupunem ca exista si fete din cele doua categorii. Am avut relatii cu fete frumoase dar cam slabe la mansarda si nu a mers pentru ca in afara de atractia fizica daca nu gasesti si altceva la cel de langa tine ti se cam face lehamite. Sau de ce fetele adolescente schimba asa de des partenerii? Pentru ca singurul lucru care le intereseaza este frumusetea LUI. Dar se plictisesc repede. De ce? Pentru ca probabil ca tipul nu are prea multe graunte in cap.

| sunt_fericita a răspuns:

Cu un baiat frumos, prostut si foarte bogat, deoarece din prost poti sa-l faci destept pe cind din urit frumos nuuu... sh sigur ca daca mai este si bogat este socotit destept happy

| sunt_fericita a răspuns:

Weirdo :am auzit de chirurgie estetica, dar daca nu are bani? ramin urit laughing

| Lale_2033 a răspuns:

Parerea mea e ca din inteligenta deriva multe alte calitati, deci il prefer inteligent fiindca daca e asa stie sa faca bani, sa vorbeasca, sa se aranjeze, sa se poarte in societate si mai ales, daca e inteligent v-a sti ca nu trebuie sa ma insele ca sa nu ma piarda :p

| Mo a răspuns:

O combinatzie intre cei 2 nu se poate?

| Shhht ! - ( Nony ) a răspuns:

Nu este dupa pretentii. daca tie iti place poate sa fie cel mai urat si cel mai prost. daca iubesti cu adevarat bienteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat, sa stie sa vorbeasca (nu inteligent ca nu gasesti asa ceva la fiecare colt ) si cu suficienti banihappy Nu vreau frumos ca nu as accepta sa ma insele mereu, prost nimeni nu'si doreste si foarte bogat pentru ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate mereu am ales a doua categorie, dar se pare ca banii sunt buni, de urat n-are nimic, cu atatea cosmetice mai retusam cate cevalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimonu, la voi e din familie chestia cu incoerenta? cand e vorba de discernamant, amandoi aveti grave probleme in gandire si exprimare.si in comportament la fel? ce nu-ti permiti acasa, faci aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... dar ce ati face daca ati fi in situatia in care ati umblat cu cativa baieti care aveau propriile afaceri, printre ei fiind si baieti care au vrut o relatie serioasa de la voi, insa in cele din urma ati ajuns sa aveti o relatie cu un baiat dragut, care va iubeste si face orice pentru voi... orice ii cereti, dar pe care parintii nu il accepta sub nicio forma pentru ca nu prea are bani si nici multa carte, si ati fi in situatia de a alege intre cele doua parti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off.cum gandesc oamenii astia. CINE e prost? cine e destept? cine e urat cine e frumos? ce inseamna baniii? totul e relativ...probabil ca din pct meu de vedere tu esti ...mai putin desteapta sau "prostuta". Eu la fete aleg OM.Gandeste te putin la asta!

| alexander139 a răspuns:

Raspunsurile fetelor de aici sunt chiar imbucuratoare, doar ca realitatea ne arata altceva sau e promovata partea urata a lucrurilor.cine stiehappy

| StelutaX a răspuns:

Cand ai format intrebarea, m-am oprit la cuvantul ''prostut'', in acelasi timp are mai multe sensuri, prostut cand te referi la gandire, nah, cum sa zic n-a invatat carte, sau al doilea sens, ca poate toata lumea sa-si bata joc de el, fratee:3 atunci cand scrieti fiti mai precisi, omu` nici nu mai stie ce sa creada, oricum, in primul rand daca ai bani mai poti cat de cat sa inveti ce trebuie, dar mai bine aleg varianta a 2-a decat sa le vad pe unele ca am ce eu nu-mi permit si eu sa tanjesc dupa un lucru!*

| n4ik a răspuns:

Mai bine as alege prima varianta :nu e nevoie de bogatii cind esti in relatie cu cineva, principalul este sa iubesti si sa fii iubit din suflet in ceea ce priveste un baiat uritel nu poate fi daca este inteligent, toate au o legatura anumita aici, poate tu asa i-l vezi pe el "uritel" insa el e si mai frumos decit pare a fi, kit si la suflet dar si fizic...