| 95Dutsa95 a întrebat:

Pentru voi fetelor,conteaza aspectul exterior al unui baiat? De exemplu nu e chiar simpatic baiatul.Dar se comporta foarte bine,vorbeste frumos, e destept...Dar nu stiu ce sa fac? Nu pot sa ma sarut cu dinsul etc.Sa aleg intre unul bogat si urit si intre unul frumos si sarac l-as alege pe cel frumos si sarac big grin Voi ce spuneti?

18 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Eu sunt baiat si ti-as recomanda bogat si frumos. Imbracate sexy si cauta unu bogat si frumos. Sau ia-l pe ala bogat si urat ca cu ala sarac nu ai ce sa faci.
Stiu ca o sa vina acum armata fetelor neprihanite sa imi faca morala cum ca nu conteaza banii si bla bla...Pentru noi baietii nu conteaza banii dar pentru fete, care telul lor in viata e Bianca Dragusanu, conteaza. Doar nu te astepti sa pui si tu bani la nota de plata? doar nu te astepti sa iti cumperi singura biletu la film si altele.

| 95Dutsa95 explică (pentru EnvyU):

Pentru mine principalu sa fie frumos, dar in rest nu conteaza tonguebig grin

| marry95 a răspuns (pentru EnvyU):

De ce sa nu ai ce sa faci cu unul mai sarac si frumos? Puteti sa construiti impreuna, sa incercati sa va faceti viata frumoasa sa va impliniti impreuna aspiratiile. E mult mai frumos sa construiti impreuna decat sa iti reproseze peste ani ca te intretine. Trebuie sa munceasca ambii parteneri si femeia trebuie sa fie independenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 95Dutsa95):

Bine draga!
Hai ca mai am putin si plec la scoala laughing

| Iuliiaa a răspuns:

Eu l-as alege pe cel care stie sa se comporte cu mine, sa fie atent, dar doar cat trebuie.

| RAY a răspuns:

Teoria e teorie,practica e altceva, multe, multi spun nu conteaza fizicul pana in realitate, cum sa nu conteze frumusetea ce minciuna, ne plac oamenii frumosi indiferent de sex asta e adevaru restul sunt vrajeli

| Wøodenpints a răspuns:

Ei cred că ai mare noroc dacă te ia unu știrb din Pechea.

| Danysan a răspuns:

Frumusetea e Relativa si Trecatoare.Important e ceea ce Simti pentru acea persoana. Crezi ca daca arata Bine e si un Baiat Minunat, foarte rar.Pot sa iti spun sa faci ce iti dicteaza Inima dar totul este trecator sa stii Bine.

| RAY a răspuns (pentru Danysan):

Uratenia e realativa si trecatoare nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspectul exterior!
Pai tu acum te uiti daca este bogat?
In dragoste nu conteaza banii.
Vad ca esti mai mult materialista laughing
Vino la mine!

| 95Dutsa95 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt materialista.ce folos ca are bani, masina daca nu-mi place cum arata laughing

| Madayna a răspuns:

Conteaza si aspectul fizic, bine-nteles nu sa fie fotomodel dar sa fie cat de cat simpatic, important este sa-mi placa mie si nu celorlalti.

| darriya a răspuns:

De aspect te "lovesti"prima oara cand intalnesti un om, nu aspectul iti iese in fata? apoi mintea in caz ca are, daca nu are lasa-l, chiar daca e frumos, frumusetea se duce, asta inseamna ca in caz ca se urateste tu l-ai parasi nu? asta dai de inteles.sa fie un om placut si cu mintea bogata, fiind frumos sa fii sigura ca are mai multe iubite pentru ca nu e prost sa refuze o fata.

| Love4Music a răspuns:

Conteaza mai mult interiorul, la suprafata e doar o coperta, coperta care e efemera in timp.

"Nu judeca o carte dupa coperta"
Acorda-i o sansa.

| Kirito21 a răspuns:

Aspectul fizic nu este tot. l-ai alege pe cel frumos daca ar fi si incult si s-ar purta foarte urat cu tine? Trebuie totusi sa existe si atractie fizica intr-o relatie ca sa dureze.

| lizemm a răspuns:

Eu nu tin cont de aspectul exetrior cand aspectul interior este baza. si hai ca nu ar fi vorba de bogatie ci mai mult de comportamentul, atitudinea maturitatea si modul in care se comporta cu o fata, poate sa fie el si bogat si srac daca nu are lucruile astea (calitati sa le spun asa) degeaba are bani sau este frumos. stii...cand 2 se carta al treilea castiga. daca esti indecisa inseamna ca nu e nici unul al tau, sa iti doresti sa fii cu el. atunci can dte vei indragosti nu vei mai tine cont nici de varsta, aspect, situatie materiala si altele. bafta.

| kristinne a răspuns:

Si aspectu exterior este important...dar sigur ca judecata si felul in care vorbeste baiatul este lucru carel face sa fie diferit.eu as alege sarac si destept ca daca are cap va avea si bani.

| Androphyla a răspuns:

Nu cred ca aici conteaza aspectul fizic. Daca e sa fii fericita cu un baiat cu care tu te intelegi de minune, te face sa te simti bine, te trateaza frumos, dar e sarac, asta e, va fi iubirea ta, pentru ca tu il accepti asa cum este el daca il iubesti. Deci alege cu ratiunea inimii daca tu crezi ca iti va fi bine. Gandeste in perspectiva! happy