| tudorviorel a întrebat:

Foloseste cineva inventia domnului ion davidoni care reduce consumul de combustibil la masini

6 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Suspect..deoarece un magnet pus pe teava de benzina ce efect are? Este un produs petrolier, nu este atras de campul magnetic etc, doar eventuale particule de fier sa le retina in rest... ma indoiesc.
Poti si tu desface un difuzor si lua magnetul si experimenta si ne poti instiinta si pe noi de rezultate..Bafta.

| tudorviorel explică (pentru traveler):

Nu este vorba de magnet citeste pe www ion davidoni.ro si apoi iti dai cu parerea

| traveler a răspuns (pentru tudorviorel):

Ok.Eu oricum nu o sa cumpar ceva ce face osmoza prin cimpuri cuantice autoinduse multicompozit.....transduse prin pereti furtunului, stiu doar atat: la un volum de aer dat trebuie un alt volum de catalizator..adica benzina si nici o osmoza nu imi va umple cilindrul in locul benzinei. Fara pica si cred in orice inventie atata timp cat este veridica! bafta!

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Am aruncat o privire pe site-ul omului - pare mai mult folclor decat stiinta. Octograma magnetica multicompozit? Amplificator quantic? Stimulator de particole subatomice? Tipul pare un pic desprins din serialul Fringe.Desi nu sunt om de stiinta, am ceva notiuni de fizica, iar produsele prezentate pac cam SF. O minipoarta catre alt univers lipsea...

| tudorviorel explică (pentru Afa_Ceri_Cata_Log_1984):

Am un prieten care lucreaza la Bucuresti lsofer la firmele lu prigoana ] el mi a zis ca are asa ceva pe mai multe masini mari de gunoi si reduce consumul nu stiu ce sa cred

| Cosmin_Mihai_1978 a răspuns:

Bună ziua.
Am comandat şi eu câteva produse ale dânsului.
Până la momentul de faţă, din ceea ce am citit şi mărturiile altor oameni am încrederea că vor fi ceea ce trebuie.
Aştept să-mi sosească, să le folosesc iar apoi dacă nu uit, voi reveni cu un feedback.
Până nu le încercăm, nu avem de unde şti.
Zi bună să aveţi.