| ZmEuRaA a întrebat:

>='FUNDA! Ce parere aveti despre Televizor? Cel mai bun raspuns si logic are

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
Eu unul dispretuiesc si urasc televizorul deoarece este o cale prin care guvernele isi promoveaza minciunile spuse cu un velis de "protectie pentru noi", adica majoritatea legilor pe care le dau, ce clar au ca scop de a ne rapi libertatea sunt spuse publicului cu pretextul de "ca sa va protejam", ceea ce e o minciuna, sper exemplu ACTA, si cei de la TV, mai ales stiirile sau programele unde apar asa zisi "experti", si ne spun numai minciun, dupa ce si-au luat partea de "prada". Totusi, nu conteneste sa ma uimeasca cum atat de multi oameni se lasa convinsi de o cutie mica, din plastic, in legatura cu ceea ce trebuie sa cumpere/manance/sa creada etc...

Succes!

3 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Buna.
Televizorul este un mod de a pierde timpul, un mod in care iti poti petrece timpul, un mod prin care poti afla lucruri noi, un mod prin care poti asculta noile melodii, un mod prin care poti afla noutati, si un lucru in plus cu care te pot pedepsi parintii.

| ZmEuRaA explică:

Ada, raspunsul tau sincer nu ma convins deoarece televizorul este pentru a lua mintile oamenilor mai exact.

| ZmEuRaA explică (pentru ZmEuRaA):

Desi,(scuze ca raspund asa de tarziu), intr-un fel televizorul, e bun si el la ceva. happy.